Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 14.3. 2017 18:19
coming out s pravdou ven

VELKÉ PŘIZNÁNÍ: Víc se mi líbí holky, řekla česká olympionička

Šárka Pančochová
Zdroj: Profimedia

Olympijská naděje a jedna z nejlepších freestyle snowboardstek světa šla s pravdou ven. Ano, už i Šárka Pančochová vydala svůj oficiální coming-out. Její vyznání přinesl web Outsports.

Šárka Pančochová byla vlastně první velkou českou snowboardovou superstar. S prknem čarovala na světové scéně dřív než Eva Samková nebo Ester Ledecká.


Ve snowboardingem začala už v roce 2002 na kopcích v Česku, ale brzy získala stříbrnou medaili na mistrovstvích světa i prestižních X Games. Snila i o olympijské medaili, ale nevyšlo to ani ve Vancouveru 2010, ani v Soči 2014.

19

GALERIE: Šárka Pančochová

Zdroj: Instagram

Šárka Pančochová

Hodnocení:


Jenže spekulovalo se i o tom, zda je úspěšná česká reprezentantka na holky. Po rozhovoru pro uznávaný web je jasno, zařadila se oficiálně do komunity LGPT olympioniků - tedy lesbiček, gayů, bisexuálů a transsexuálů.


„Lidé by se měli přihlásit k tomu, kým jsou,“
řekla Pančochová a vlastně si ulevila. "Poprvé o tom opravdu mluvím, a to i přesto, že jsem sponzorovaná sportovkyně. Ale je to tak, jak je. Takže už žádné schovávání, jsem nadšená, že dělám tenhle rozhovor," dodala.

Šárka Pančochová
Zdroj: Profimedia

A jak to tedy Šárka má? "Teď mě víc přitahují holky," tvrdí. Jak dlouho už, to ale nenaznačila. Jedno ale ví: „Lidé se na vás nekoukají jako na gaye nebo lesbu, ale na to, jaký jste člověk."

ram TN.cz