Reklama
Reklama

Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 12.9. 2017 07:51
zdraví olympijská sezona

Velké otazníky. Hvězdu českého biatlonu zastavila záhadná nemoc

Ondřej Moravec
Zdroj: Profimedia
Ondřej Moravec

Olympijská sezona začíná a český biatlon řeší velký otazník. Ondřej Moravec, závodník uplynulé sezony, nemohl startovat na víkendovém mistrovství republiky v letním biatlonu a trápí ho zdraví. Má infekci jater!

Moravec měl úplně jiné plány a na začátku září už chtěl být v plné přípravě. Jenže to nešlo. „Po jarní dovolené jsem v květnu normálně zahájil přípravu. Měli jsme soustředění v Altenbergu, v Jablonci, u nás v Letohradě. Po celou dobu jsem měl z tréninků zvláštní pocity, bylo to nahoru a hned zase dolů,“ uvedl na webu biatlon.cz.


Následovaly tak zdravotní testy a ty odhalily nepříjemnou diagnózu – infekci jater: „Zjistili jsme, že zárodek infekce, která je jakousi mutací EB viru, se objevil už tam. Zřejmě jsem si virus přivezl z dovolené.“


V Letohradu, který je jeho domovem, tak je přihlížel. „Nechtěl jsem riskovat, i když krevní hodnoty už mám o poznání blíže normálu. Příští týden mě čekají v Praze zdravotní testy a věřím, že pak dostanu zelenou a začnu pořádně makat,“ dodává.


Vrcholem nové sezony budou olympijské hry v Koreji. Na posledním svátku pod pěti kruhy získal v Soči 2014 Ondřej Moravec dvě stříbra a bronz.

ram TN.cz
Reklama

 

Reklama