Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 15.1. 2018 15:18
video gabriela novotná

Drama na Dakaru: Motorkářku z Česka srazili, pak dostala pomoc!

Gabriela Novotná a její havárie na Dakaru
Zdroj: facebook
Gabriela Novotná a její havárie na Dakaru

Mohla to být obrovská tragédie, nakonec má z příběhu české motorkářky Gabriely Novotné tradiční Dakar úžasnou story o vzájemném respektu a pomoci mezi závodníky. Video, které spatřilo světlo světa v pondělí, se stalo hitem.

Velká story se udála v průběhu sedmé etapy, kdy Gabriela Novotná havarovala po sjezdu z vysoké duny. V tu chvíli jizajímalo hlavně, zda dokáže zvednout na kola těžký motocykl. 


Jenže podobnou stopu přes duny zvolil i Patrick Sireyjol. Při sjezdu z duny je opravdu těžké řídit osobní auto i vůz Buggy. Právě s buginou se francouzský pilot pustil do boje s přetěžkou rally.


Gabriela Novotná naštěstí na poslední chvíli viděla auto a stihla uskočit. Patrick Sireyjol po pár metrech zastavil a přispěchal se za nepříjemný střet omluvit. Navíc jako gentleman postavil české závodnici motorku na kola.


Všechno dobře dopadlo a na světě je nové přátelství a lidé na sociálních sítích posílají srdíčka a lajky. Tohle je ten pravý Dakar. Jen kousek chyběl k tragédii, je z toho ale dojemný příběh.

ram TN.cz