Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 11.2. 2018 11:40
video nebál se toho!

VELKÁ ŠOU! Český gólman se porval. Tleskala mu celá aréna!

Matěj Machovský
Zdroj: YouTube.com
Matěj Machovský

Matěj Machovský má za sebou pořádnou šou! Bývalý gólman Plzně, který dnes pokouší štěstí v zámořské ECHL si v dresu Toledo Walleye, vychytal nulu a hlavně zvládl s bravurou bitku gólmanů a pak si užíval ovací plné arény.

Pokud na sebe ještě v zámoří nestihl Machovský upozornit, tak duel Toleda s Kansasem mohl posloužit jako ideální vizitka. Šou, při které stáli diváci na nohou, a při které komentátor zápasu šílel, gradovala sedm minut před koncem duelu.

 

Toledo vedlo jasně 4:0 a Machovský už zapsal 22 úspěšných zákroků. Pak ale přišla hromadná bitka, do které se jako první zapojil gólman hostů Mason McDonald.  To samozřejmě nenechalo Machovského klidným a vystartoval svému rivalovi naproti.


Ukázalo se, že rodák z Opavy má pro strach uděláno a prát se rozhodně umí. Sám sice měří skoro 190 centimetrů, McDonald je ale ještě o 4 čísla vyšší. Přesto během chvilky sundal soupeři dres přes hlavu pak ještě držel gólmana Kansasu v klinči. Když bitka skončila, mohl zdravit publikum vítězným gestem. "Nikdy jsem se nepral a nazažil něco podobného. Ale musíte na to být připravení a pak si můžete užívat nadšení fanoušků," řekl po bitce. 


Matěj Machovský odcházel před sezonou z moře s šancí bojovat o místo v sestavě Detroitu Red Wings. Ve farmářském týmu Grad Rapids Griffins ale zůstal jen trojkou a tak vzal s díky angažmá v Toledu. V ECHL je momentálně nejlepším gólmanem soutěže, skautům také ukázal, že se nebojí ani bitky.

ram TN.cz