Reklama
Reklama

Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 9.4. 2017 22:33
novasport velká cena argentiny

Zklamání? Abraham dojel desátý, na čele byl jen na startu

Karel Abraham
Zdroj: Profimedia
Karel Abraham

Karel Abraham životní šanci nevyužil. Na Velké ceně Argentiny sice startoval ze druhého místa, ale nakonec skončil desátý. Závod vyhrál Maverick Viňales před Valentinem Rossim a Celem Crutchlowem.

Abraham po návratu do královské silniční kubatury po roční zkušenosti v superbicích bodoval i ve druhém závodě sezony, v Kataru zahájil s ducati soutěžní rok 14. místem.


Teď do závodu MotoGP vůbec poprvé odstartoval z první řady, poté co před kvalifikací patřil v Argentině i v trénincích překvapivě k nejrychlejším. V závodě to však neplatilo a záhy se začaly rozplývat jeho naděje na to, že by se k životnímu výsledku dobral i v samotné Velké ceně. Od počátku začal klesat závodním polem až do druhé desítky pořadí a propad zastavil až na 14. místě.


K nejlepšímu výsledku od sedmého místa ve Velké ceně Valencie na závěr sezony 2012 mu pak pomohly i pády soupeřů - z první pozice havaroval mistr světa a vítěz kvalifikace Marc Márquez, jiný Španěl Aleix Espargaró zase smetl Itala Andreu Doviziosa, druhého muže z Kataru. Sedmé místo zůstalo v MotoGP Abrahamovým maximem, dosáhl na ně hned třikrát.

TN.cz
Reklama

 

Reklama