Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 6. 10. 2017
indycar mění působiště

Velká hvězda končí. Castroneves odchází ke sportovním vozům!

Hélio Castroneves ve Phoenixu
Zdroj: Profimedia

O jednu z nejvýraznějších postav přichází závody IndyCar. Brazilský pilot Hélio Castroneves odchází do závodů sportovních vozů. V seriálu IndyCar se naposledy představí v Indanapolis.

Už delší dobu se o tom spekulovalo, teď je to ale jisté. Hélio Castroneves se loučí s IndyCar. Jeden z nejoblíbenějších pilotů této série přechází ke sportovním vozům. I tam ale narazí na staré známé tváře. Sejde se zde s bývalým parťákem Juanem Pablem Montoyou či Danem Cameronem, jenž už v závodech působí několik let.
 

„Bude to nová kapitola mého života,“ řekl Castroneves. „Těším se, je to podobné závodění, i když v něčem jiné. Mám rád výzvy a tahle bude dobrá. Jsem nadšený z programu Acury a týmu Penske,“ řekl dvaačtyřicetiletý pilot.
 

„Héliovi to prodlouží závodnickou kariéru. Je s námi déle než kterýkoliv jiný jezdec a to, že bude příští rok zpátky v Indy500 a také ve velké ceně v Indianapolisu, mu dává šanci zůstat jednou nohou v IndyCar. Ale současně to náš program ve sportovních vozech posouvá na úroveň, kdy můžeme bojovat o titul,“ řekl Roger Penske, jehož tým bude mít v mistrovství sportovních vozů premiéru následujícím víkendu při příležitosti 20. výročí závodu Petit Le Mans na okruhu Road Atlanta.

Castroneves působil dvacet sezón v CART a IRL/IndyCar. Poprvé závodil roku 1998 za tým Bettenhausen Racing, poté jezdil rok za Hogan Racing. Na konci sezóny 1999 ale neměl angažmá na následující rok, jenže tým Penske v posledním závodě přišel o Grega Moorea, který měl ke stáji přestoupit, ale zemřel při tragické nehodě na oválu ve Fontaně. Penske, jenž musel ihned oznámit hlavnímu sponzorovi, tabákovému koncernu Philip Morris, náhradu, si vybral Castronevese.
 

Během své kariéry si Castroneves připsal třicet vítězství a 91 pódiových umístění. V sérii IndyCar se čtyřikrát umístil na celkovém druhém místě. Letošní sezónu zakončil na čtvrté příčce.
 

msl TN.cz