Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 8.7. 2016 12:17
hotovo tohle bude trenér!

Velká fotbalová rošáda! Proč svolal Pelta na pátek tiskovku?

Michal Bílek, Miroslav Pelta a Karel Jarolím
Zdroj: Profimedia
Michal Bílek, Miroslav Pelta a Karel Jarolím

Fotbaloví fanoušci se v pátek zřejmě konečně dočkají jména nástupce Pavla Vrby u národního týmu. Podle všeho se k reprezentaci přesouvá Karel Jarolím. V Mladé Boleslavi jej pak nahradí bývalý kouč nároďáku Michal Bílek!

Karel Jarolím ještě před pár dny tvrdil, že žádnou nabídku nedostal. Vyjádřil se ale tak, že by o ní zcela jistě uvažoval. Podle zdrojů blízkých Jarolímově okolí je už ale dohoda téměř hotová. Bývalý trenér Slavie a v současnosti i lodivod Mladé Boleslavi nabídku dostal a byl by blázen, kdyby jí nepřijal.

Koneckonců u Karla jarolíma byl u reprezentace zájem už v roce 2009, tehdy byl ale trenér smluvně vázaný ve Slavii a nechtěl dělat dvě práce najednou. Proto s díky odmítl.


Z Mladé Boleslavi se ale rozhodně odchází snadněji než ze slavného klubu a tak svolení dá prý i šéf klubu Josef Dufek, ač před časem tvrdil, že si odchod svého muže představit dokáže těžko. Středočeši zřejmě od Fotbalové asociace dostanou nějakou kompenzaci a na cestě je i náhrada.


Ve městě automobilů se už prý jedná s Michalem Bílkem, který je momentálně volný a také už má zkušenosti s národním týmem. Od reprezentace ale nakonec odcházel jako psanec. Čas však ukázal, že se k neúspěchu dokázal postavit lépe, než Pavel Vrba.


Zda jsou zákulisní spekulace správné, se ukáže ve 14 hodin, kdy šéf českého fotbalu Miroslav Pelta předstoupí před novináře.

ram TN.cz