Publikováno 6. 5. 2017
nova sport motocykly

Velká cena Španělska: Abraham odstartuje ze sedmé řady

Marc Marquez a Karel Abraham

Český motocyklista Karel Abraham skončil v kvalifikaci třídy MotoGP na Velkou cenu Španělska na 19. místě, ještě o dvě příčky níže byl v kategorii Moto3 Jakub Kornfeil.

Jediný český zástupce v nejsilnější kubatuře tak vystartuje do VC Španělska ze sedmé řady. Kvalifikaci ovládl Dani Pedrosa před Marcem Marquezem a Calem Crutchlowem.

Z jednadvacátého místa bude startovat v Moto3 Jakub Kornfeil. V kvalifikaci v jeho kategorii byl nejlepší Jorge Martin, za ním se seřadili Aron Canet a Romano Fenati.

Kvalifikaci ve třídě Moto2 kraloval Alex Marquez, nejvíce se mu přiblížili Franco Morbidelli a Mattia Pasini.

Přímé přenosy Velké ceny Španělska sledujte v neděli od 10:50 na Nova Sport 1 a VOYO. Nejprve je na řadě závod Moto3, ve 12:10 pak Moto2 a ve 13:45 se představí MotoGP.