Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 12. 9. 2018
fotbal nový trenér pro nároďák

Vedení fotbalu jedná se Šilhavým! On je priorita, říká předseda Malík

Vedení fotbalové asociace České republiky jedná o obsazení pozice hlavního trenéra národního týmu s Jaroslavem Šilhavým. Podle předsedy FAČR Martina Malíka je někdejší slávistický kouč hlavním kandidátem.

V úterý se vedení českého fotbalu definitivně rozloučilo s Karlem Jarolímem, který už neměl národnímu mužstvu co dát a po vzájemné dohodě spolupráce skončila.
 


 

Vzápětí se začalo jednat o možných kandidátech, kteří by Jarolíma měli nahradit a tím nejžhavějším je momentálně Jaroslav Šilhavý.


"Začali jsme prioritně jednat s panem Jaroslavem Šilhavým o jeho případné pozici trenéra národního týmu. Tato jednání jsou pro nás v tuto chvíli z našeho seznamu prioritou číslo jedna. Doufáme, že příští týden bychom mohli mít v tomto směru jasno,“ prohlásil pro idnes.cz předseda asociace Malík.
 


 

Už dříve se přitom mluvilo i o novém modelu trénování národního týmu, který nastínil místopředseda Roman Berbr. "Národní tým nepotřebuje úplně trenéra, trenérství v jeho práci tvoří tak deset patnáct procent náplně. Zbytek je manažerská činnost,“ řekl pro Deník Sport  Berbr, který se na výběru trenéra pro národní tým podílí.

mm TN.cz