Aktualizováno 24.11. 2016 21:18
přímý přenos evropská liga

Sparta bude hrát v Evropě i na jaře. Porazila Southampton 1:0!

Sparta slaví vítězný gól nad Southamptonem

K postupu do jarního play off chyběl jen jediný bod. Pražská Sparta však s anglickým Southamptonem na remízu nehrála a zvítězila 1:0. Už v 11. minutě poslal domácí tým do vedení Costa Nhamoinesu, který si naběhl na Dočkalův centr. Letenští pak vedení udrželi.

Trenér David Holoubek se musel obejít bez několik opor záložní řady, přesto ho nakonec těšil fakt, že se do zápasu dali dohromady opory Mario Holek a David Lafata.  Narozdíl od ligy také Letenští mohli spoléhat na tvůrce hry Bořka Dočkala.

Bořek Dočkal a David Lafata
Zdroj: Profimedia Bořek Dočkal a David Lafata

Sparta doma netradičně nastoupila ve žlutých dresech, neboť obě kombinace anglického týmu nebyly dostatečně kontrastní. Delegát UEFA tak nařídil převlékání domácího týmu.

Letenští sice v úvodu trochu tápali, ale hned druhou větší šanci přetavili v gól. Skvěle rozehranou Dočkalovu standardku usměrnil za záda gólmana Forstera bek Costa.

Southampton sice v první půli následně měl míč na svých kopačkách, ale k nebezpečné šanci se nedostal. Jedinou komplikací byla pro Spartu žlutá karta pro Maria Holka, který zbytěčně ostře zajel pod nohy Jamese Warda-Prowseho.

Sparta přitom v prvním duelu v Anglii prohrála 0:3. Teď je ale nálada na Letné jiná. Odhodlání je vidět na míle daleko.

Sparta Praha - FC Southampton 1:0 (1:0)
Branky:
11. Nhamoinesu. ŽK: Holek (Sparta). Rozhodčí: Gil Manzano – Yuste, Nevado Rodriguez (vš. Španělsko)

AC Sparta Praha:
Koubek – Karavajev, Mazuch, Michal Kadlec, Nhamoinesu – Mareček, Mario Holek – Juliš (90+3. Köstl), Dočkal, Holzer (90+1. Dudl) – Lafata (88. Havelka).

Southampton FC:
Forster – Martina, Jošida, Van Dijk, McQueen – Clasie (73. Austin), Højbjerg (55. Romeu), Ward-Prowse – Redmond, S. Long, Jay Rodriguez (55. Boufal).

Na NOVA Sport 1 jste mohli duel sledovat v přímém přenosu.

Nejen pražská Sparta bojovala o postup do jarní části Evropské ligy. Na stadionu U Nisy hostil Slovan Liberec ázerbajdžánský tým Karabach. Zápas skončil jednoznačně 3:0 a Severočeši díky dvěma gólům Komličenka a jedné trefě Vůcha oživili naději na postup.

FC Slovan Liberec - FK Karabach 3:0 (1:0)
Branky:
57. z pen. a 63. Komličenko, 11. Vůch.

Duel Liberec - Karabach jste mohli sledovat v přímém přenosu na NOVA Sport 2. Reportáž ze zápasu a videa gólů Liberce najdete ZDE.