Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 14.4. 2017 09:18
Hokej Ze dna zpátky

"Ve tři ráno na Lapači". Ve Vsetíně probíhají bujaré oslavy z postupu!

VHK ROBE Vsetín
Zdroj: facebook

"My se vrátíme," znělo heslo před letošním play off, kterým si vedení hokejového Vsetína vytyčilo cíl postoupit ze třetí soutěže do druhé. Ono se to povedlo. Valašský celek, který v minulosti vyhrál šest extraligových titulů a v posledních letech málem zmizel z hokejové mapy, udělal obrovský progres a vypadá to, že ve Vsetíně zase nastaly dobré časy.

Na stadionu Na Lapači proběhly bujaré oslavy, které možná ještě pokračují. "Kdyby se s námi chtěl někdo podělit o radost z postupu, tak kolem třetí (ráno) budeme na Lapači," pozval fanoušky na svém facebooku, který má mimochodem téměř 13 tisíc fanoušků, samotný klub. "Čas kolem třetí hodiny stále platí, přijde někdo?," hecoval admin facebooku fanoušky okolo jedné hodiny ranní.

 

 

Vsetín porazil v posledním zápase skupiny o postup Jablonec vysoko 7:3 a tak cesta z Libereckého kraje na Moravu musela být pěkně veselá. Na svěřence Jiřího Dopity, který teď dovedl Vsetín do vyšší soutěže coby trenér a jako hráč oslavil s klubem pět extraligových titulů, čekalo opravdu mnoho fanoušků. "My stále zapíjíme v Jablonci. Už jedem," zněly některé radostné komentáře v diskuzi.

 

O tom, že to Vsetín s postupem už před vyřazovacími boji myslel vážně, svědčí i skvěle udělané video, které mapuje celou historii klubu až do současnosti. "Je to deset let, co se pokusili Vsetín vymazat z hokejové mapy. Ale my se vrátíme! Play-off 2017 začíná," zněl popisek videa ještě před vyřazovacími boji.

 

 

Vsetín měl během sezony obrovskou podporu od fanoušků. Je to zkrátka tradiční hokejový klub, kterému se fandilo, i když se vůbec nedařilo. Letos měl valašský celek průměrnou návštěvu dva tisíce fanoušků, což neměla ani většina týmů ve druhé nejvyšší lize. Na play off dorazilo na Lapač i přes čtyři tisíce příznivců.

 

16

GALERIE: "Ve tři na Lapači". Ve Vsetíně probíhají bujaré oslavy z postupu!

Zdroj: facebook

VHK ROBE Vsetín

Hodnocení:

 

Vsetín naposledy vyhrál extraligu v sezoně 2000/2001 (to byl v týmu třeba Jiří Dopita, Jiří Hudler, Petr Vampola, Jan Srdínko nebo Radim Tesařík). Jenže poté šel k tým ke dnu. Po sezoně 2006/2007 na rok úplně zanikl. Od ročníku 2008/2009 následovala druholigová éra a od nadcházející sezony budou vsetínští hrát první ligu. Kdo ví, jestli se Valaši nenavrátí zpátky mezi českou elitu.

 

lju TN.cz