Publikováno 3. 11. 2018
video noc v nhl

NHL tleská teenagerovi! Mladíček zapsal 2+3 a zničil Colorado

Elias Pettersson

Zámořská NHL žasne. Devatenáctiletý švédský supertalent Elias Pettersson, kterého si loni v draftu vybral Vancouver, skoro sám porazil Colorado Avalanche. V nočním utkání dal dva góly, na další tři přihrál a zařídil vítězství 7:6 v prodloužení.

Pettersson zachránil svému týmu zápas, když 36 sekund před třetí sirénou vyrovnal na 6:6 a poslal tak zápas do prodloužení. V něm pak připravil rozhodující trefu pro Derricka Pouillota.

Vancouver i díky příspěvku švédského teenagera zažívá úžasný vstup do sezony a je druhým nejlepším týmem Západní konference.

Ve druhém nočním utkání zdolala Arizona tým Caroliny 4:3 po prodloužení.

Vancouver – Colorado 7:6pp (1:0, 3:4, 2:2 - 1:0)
Branky: 1. a 26. Boeser (na obě Pettersson), 29. Eriksson, 38. a 60. Pettersson, 51. M. Granlund, 65. D. Pouliot (Pettersson) – 22. Dries, 27. Cole, 31. a59. MacKinnon, 33. Kerfoot, 42. Zadorov, 59. MacKinnon.

Arizona – Carolina 4:3pp (3:0, 0:1, 0:2 - 1:0)
Branky: 14. Richardson, 16. Perlini, 17. Cousins, 62. Grabner – 31. Martinook, 54. Svečnikov, 55. J. Staal.