Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 12. 9. 2017
přiznání legenda perlí

Váňa zklamal fanoušky: Letos Pardubickou nejedu, mám pupek

Josef Váňa
Zdroj: profimedia.cz
Josef Váňa

Velká Pardubická bude mít za pár týdnů o atrakci méně. Legendární žokej Josef Váňa oznámil, že letošní nejslavnější dostih v Česku nepojede. Prý má velký pupek. Řekl to v rozhovoru pro Radiožurnál.

Váňa vyhrál Velkou Pardubickou osmkrát. Čtyři triumfy má s Železníkem, jednou ho do cíle přivezl na prvním místě Vronsky a poslední tři vítězství slavil na koni Tiumen.

Naposledy skákal Taxis v roce 2014. A ani letos prý nepojede. „Když se mi podíváte na pupek, tak tenhle rok ani nejsem připravený na to, že bych měl jet," vyprávěl v rozhovoru pro Radiožurnál.


Kdekdo by řekl, že by stejně už měl myšlenky na start ve Velké úplně vypustit. Vždyť už mu bude 65 let! Jenže Váňa si myslí opak. "Neházím flintu do žita. Pokud se nám s doktory podaří zažehnat mé problémy, rád si na to sednu, protože pořád tři koně denně v práci jezdím," vysvětluje.


A tak letos jen bude sledovat závod z tribuny a bude držet palce své stáji. Na startu bude mít možná i tři svěřence. "Mám jasno, ale opravdu je to o zdravotním stavu koní. Rádi bychom, aby byl na startu Zarif. Hodně se mi líbí i No Time To Loose, který byl sice v kvalifikaci druhý, ale je to kůň s obrovským potenciálem," říká Váňa. Na startu by neměl chybět ani Ange Guardian, který loni skončil druhý.

ram TN.cz