Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 8. 2. 2017
dvě legendy chce skončit jinak

Van Gerwen o končícím Taylorovi: Odejít měl už před dvěma lety!

Michael van Gerwen a Phil Taylor
Zdroj: Profimedia

Zpráva o konci kariéry šipkařské legendy Phila Taylora vyvolala pozdvižení nejen mezi fanoušky tohoto populárního sportu, ale reakcí se dočkala i mezi samotnými borci od terčů. Slyšet se nechal dokonce ten, který v současnosti nemá konkurenci.

Poslední sezóna a po světovém šampionátu končím, to je jasný vzkaz, který vyslal před nedávnem Phil Taylor. Po třech desítkách let tak uzavře kariéru ověnčenou šestnácti tituly pro mistra světa, kromě nich vyhrál na dvě stovky dalších profesionálních turnajů.
 

Nyní, v šestapadesáti letech, plánuje, že z tohoto kolotoče za pár měsíců vystoupí. „Už o tom mluvil dřív, ale nikdy to neudělal. Teď mu to ale věřím,“ připustil pro televizní stanici Sky Sports jeden z jeho šipkařských rivalů a kolegů současně Michael van Gerwen.
 

„Já vím, že je těžké odejít. Sám jsem řekl, že chci odejít, až mi bude čtyřicet, ale do budoucnosti nevidíte, věci se můžou změnit rychle,“ říká Nizozemec, jenž v posledních měsících vládne světovým šipkám.

Přesto si ale myslí, že „The Power“, jak se Philu Taylorovi v šipkařském světě přezdívá, měl skončit už dříve. „Měl to udělat už před dvěma lety,“ míní. Právě do roku 2015 se datuje poslední Taylorův velký úspěch na světovém šampionátu, když podlehl až v dramatickém finále Garymu Andersonovi. O rok později skončil už ve třetím kole na šipkách Jelleho Klaasena, letos mu stopku ve čtvrtfinále vystavil Raymond van Barneveld.
 

„Až já budu chtít přestat hrát, chtěl bych to udělat po velkém vítězství,“ plánuje si do budoucna van Gerwen, který právě velká vítězství v poslední době sbírá jako na běžícím páse.
 

Za dalším cílem vykročil minulý týden ovšem poněkud váhavě. V prvním kole Premier League vybojoval pouze remízu proti Garymu Andersonovi. Napravit to bude chtít už tento čtvrtek 9. února, kdy se elitní šipkaři představí v Nottinghamu. Druhé kolo Premier League uvidíte na NOVA Sport 2 a VOYO.
 

msl TN.cz