Publikováno 9. 6. 2017
NHL Hokejová noc

Crosby vs. Subban

Z noci na pátek se odehrál pátý zápas letošního finále Stanley Cupu mezi týmy Pittsburgh Penguins a Nashville Predators. Domácí Pittsburgh smetli predátory výsledkem 6:0 a jeden vítězný zápas je dělí od obhajoby titulu. Diváci znovu sledovali pokračování Crosby vs. Subban. Ta přešla z urážek k pěstem.

Zápas se neobešel bez klasických provokací, popichování a řečí mimo led mezi protihráči. Největší rozruch vyvolal incident z konce první třetiny, kdy se střeli Crosby se Subbanem za brankou Penguins.

Na konci první třetiny vedli už Pittsburgh 2:0. Crosby si na Subbana vyšlápl při souboji o puk, snažil se ho Subannovi vypíchnout, ale místo toho jejich souboj vyústil ve strkání a nakonec Subanna složil k zemi. Crosby se na něj položil a opakovaně hráči Nashvillu tlačil hlavu do ledu.

O tom, že se tito dva hráči moc nemusí dali vědět už při nedělním zápase, kdy kapitán Pittsburghu měl údajně říci, že hvězdný obránce soupeře P.K. Subban má problém s dechem. "Řekl mi, že mi smrdí z pusy, ale já před zápasem použil ústní vodu, takže opravdu nevím, o čem mluvil," reagoval Subban na sociálních síti.

Pittsburgh si nicméně dnešní výhrou vytvořil malý náskok a v šestém zápase, který se hraje v noci z neděle na pondělí (2.00) na ledě Predators a vy ho budete moci sledovat živě na stanici Nova Sport 1.