Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 23.2. 2016 19:55
reportáž má prostě talent

Válí na snowboardu i na lyžích. Ledecká okouzluje i Vonnovou!

Zdroj: TV Nova

Ester Ledecká udivuje celý lyžařský svět. Mistryně světa ve snowboardingu si také vyzkoušela, jaké to je závodit na lyžích. A dokázala bodovat ve čtyřech z pěti startů ve Světovém poháru! Všestrannost dcery zpěváka Janka Ledeckého ocenila i nejpopulárnější lyžařka současnosti, Američanka Lindsey Vonnová.

Je jí teprve dvacet, ale to, co předvádí na svahu, nemá v současné době obdoby. Mezi elitní lyžařky si Ledecká jen odskočila od snowboardu, ale hned začala sbírat body do Světového poháru. „I mě samotnou to hodně překvapuje,“ přiznává 20letá talentovaná sportovkyně.


Málokdo to chápe. Dcera slavného zpěváka ještě v lednu válela na jednom prkně a v paralelním slalomu dokonce vede. V únoru ale přezula na lyže a žádný problém jí to nedělá. „Pořád se jede z kopce dolů, akorát jednou mám nohy svázané a jednou rozvázané,“ dodává Ledecká.

Ester Ledecká na lyžích
Zdroj: ČTK/AP Ester Ledecká na lyžích


Ta navíc bodovala čtyřikrát z pěti závodů a za sebou nechávala závodnice, které se lyžím věnují celý život. Naposledy skončila v italském středisku La Thuile čtyřiadvacátá, vylepšila si tím své maximum a smekla před ní i lyžařská hvězda Lindsey Vonnová.
 


„Přála bych si, abych taky měla takový sportovní talent. Mně jde jen lyžování. Mám jenom jeden sport,“ prozradila fenomenální Američanka.


O Ledeckou je teď obrovský zájem. Fanoušci ji milují, média ji prakticky nedají vydechnout. V cíli se o ni dokonce zajímala právě Vonnová. „Jak jsem dojela, tak jsem jí šla pogratulovat a ona mi podala ruku. Měla jsem z toho daleko větší zážitek než ona,“ dodala Ledecká.

Ester Ledecká na snowboardu
Zdroj: ČTK/AP Ester Ledecká na snowboardu


Zatím má s americkou sjezdařskou hvězdou fotku jen ze zákulisí, ale když to takhle půjde dál, může se stát, že se na sebe budou usmívat i na stupních vítězů.
 

pha TN.cz