Publikováno 1. 9. 2017
smůla moto gp

Valentino Rossi si zlomil nohu! V nemocnici čeká na operaci

Valentino Rossi

Motocyklový závodník Valentino Rossi si během tréninku v Itálii zlomil nohu a čeká ho operace. Devítinásobný mistr světa si podle italských médií zlomil holeň a lýtkovou kost a momentálně je v nemocnici v Urbinu.

Rossi tak pravděpodobně přišel o šanci získat další světový titul. Průběžně byl v pořadí šampionátu na čtvrtém místě.

"Říkal, že je to hodně špatné. Nebyl optimistický," řekl agentuře ANSA Graziano Rossi, otec slavného motocyklisty, který si v květnu po havárii při motokrosu poranil břicho a hrudník.

MotoGP osmatřicetiletý Rossi naposledy kraloval v roce 2009, předtím byl mistrem světa v nižších kubaturách. Naposledy o víkendu v Silverstonu skončil jezdec Yamahy třetí a oslavil jubilejní už 300. závod v královské třídě.