Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 25.4. 2016 13:24
slavný závod krutý osud

Válečného veterána zabil maratón v Londýně. Zemřel před cílem

David Seath a smrt na londýnském maratonu
Zdroj: Twitter
David Seath a smrt na londýnském maratonu

Londýnský maratón si vyžádal jednu oběť. Pět kilometrů před cílem se zhroutil na trati David Seath. Muž, který přežil několik válečných konfliktů, zemřel den poté v nemocnici.

David Seath byl kapitánem královského dělostřelectva a měl za sebou aktuálně misi v Afghánistánu. zatímco ve válce měl štěstí, náročný 42 kilometrů dlouhý běh byl nad jeho síly. Dostal infarkt a sesunul se k zemi. Lékaři pak ještě další den bojovali o jeho život.


Paradoxní je, že pár hodin před startem sdílel na svém facebooku radostnou novinku o tom, že i díky jeho účasti na maratonu přišlo na účet nadace Pomoc hrdinům 500 dolarů. David chtěl během ve slavném závodu posílání finančních příspěvků zpropagovat.


Důvodem bylo i to, že jeho slepý bratr Gary je součástí marketingového týmu v charitativním programu nevidomých. I Gary byl voják, v průběhu války ale přišel o zrak.


Bohužel se mu běh stal osudným. Přátelé z roty však svému kapitánovi chtějí vzdát hold. "Půjdeme všichni společně od místa, kde padl poslední tři míle až do cíle," plánují.

ram TN.cz