Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 12. 9. 2018
FIFA Profesionální pařmeni

Vácha sestřelil Váchu. Sparta rozjíždí unikátní projekt

Lukáš Vácha
Zdroj: Profimedia
Lukáš Vácha

Když to nejde na hřišti, musí to jít ve virtuální realitě. Asi tohle si v létě řekla fotbalová Sparta, která zakládá esport tým. Ten ji bude reprezentovat ve videohře FIFA. Navazuje tak na evropské giganty, jako je třeba Manchester City, nebo PSG.

Možnost zahrát si za Spartu budou šanci mít i hráči z řad nadšenců. Stačí vyhrát kvalifikační turnaj. Vítěz doplní tým profesionálů z týmu eSuba. Hráči budou pobírat plat a klub jim proplatí i náklady na turnajích a přípravu v zahraničí.


"Víme, že videohry jsou důležitou součástí života mnoha našich mladších fanoušků a chceme s tím pracovat. Proto nabízíme všem sparťanům možnost zapojit se do unikátního kvalifikačního turnaje. Vítěz, který z něj vzejde, pak bude nosit rudý dres a podepíše se Spartou oficiální smlouvu," vysvětluje marketingový ředitel Sparty Kamil Veselý.

 

 


„Výši platů zveřejňovat nebudeme. Jsme rádi, že Sparta následuje trendy, které jsou populární v celém světě, a vstupuje do dynamicky rostoucího odvětví. Pro sportovní klub jde o unikátní projekt, který nastavuje vysokou laťku všem ostatním v České republice i na Slovensku," prozradil zakladatel týmu eSuba Ladislav Dyntar. 


„Nejsme ještě jako v Americe nebo v Asii, kde se gaming náležitě vyplácí. Tady budou platy v poněkud jiné rovině, nicméně půjde o bezkonkurenční podmínky na českém trhu. Navíc jsme chtěli i fanouškům poskytnout unikátní možnost obléci sparťanský dres," prozrazuje ředitel komunikace klubu Ondřej Kasík důvody vzniku virtuálního týmu.


FIFA je velmi oblíbená i u profesionálních fotbalistů. A sparťané nejsou výjimkou. A tak u spuštění celého projektu nechyběl exhibiční zápas mezi Lukášem Váchou a profesionálním hráčem Tottinhem. Oba hráli za Spartu a zkušenosti ze hřiště Lukáš Vácha na playstation přenést nedokázal. Prohrál 0:3 a jeden z gólů mu dokonce dal virtuální Lukáš Vácha.


„FIFA je hra, kterou mám velmi rád. Už ji sice nehraju tak vášnivě, jako dřív, ale pořád si rád nějaký zápas dám. Moc se těším na novou verzi 2019. Přijde mi jako hodně zajímavý nápad, že budeme mít jako Sparta svůj vlastní tým. Těším se, jak se celý projekt rozjede," přiznal sparťanský záložník.


Kvalifikační turnaj se odehraje v říjnu. Nejdříve ve třech samostatných skupinách, ze kterých postoupí šestnáct nejlepších do velkého finále, které se uskuteční přímo na stadionu letenských.
 

hp TN.cz