Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 31. 8. 2018
Australský fotbal Tragédie

V zápase se zranila. Po 4 dnech v nemocnici fotbalistka zemřela!

Maggie Varcoeová
Zdroj: facebook

Australský fotbal, který je podobný tomu americkému, či ragby, je velmi tvrdým sportem. Zranění jsou v něm prakticky na každozápasovém pořádku. Fotbalistka Maggie Vacoeová z Austrálie utrpěla zranění hlavy a čtyři dny poté zemřela v nemocnici. Bylo jí 27 let.

Maggie Vacoeová měla velkou smůlu. Během utkání se nešťastně střetla se spoluhráčkou. Obě se srazily hlavou, ale zatímco druhé fotbalistce téměř nic nebylo, Vacoeová musela být převezena do nemocnice.

 

Australská média uvádí, že Maggie Vacoeová po srážce na hřišti zkolabovala a do nemocnice už dorazila v kómatu. Po čtyřech dnech na nemocničním lůžku svému zranění podlehla. Podrobnosti zatím nejsou známé.

 

V nemocnici byla s fotbalistkou i rodina, včetně bratra Travise Varcoeho, který patří k největším hvězdám australského fotbalu na světě. "Maggie, byla jsi milovanou členkou našeho týmu, který se za tebe do poslední chvíle modlil, moc nám budeš chybět," vyjádřil soustrast klub Angle Vale, za který zesnulá fotbalistka hrála.

 

 

Před měsícem se stala během australského fotbalu jiná tragédie. Teprve dvacetiletý mladík o zápas zkolaboval a na místě zemřel. Nepomohl mu ani rychlý zásah záchranářů. Více v článku výše.

lju TN.cz