Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 23. 9. 2016
šílená země to nevypadá dobře

V Turecku uvěznili fotbalovou hvězdu, zatykač je i na Süküra

Hakan Sükür
Zdroj: Twitter
Hakan Sükür

Čistky v Turecku pokračují a nevyhýbají se ani fotbalovému prostředí. Po neúspěšném puči nechal rezident Recep Erdogan zatknout a uvěznit přes 25 tisíc lidí. Mezi posledními je i někdejší fotbalové hvězda Ismail Demiriz, zatykač je vydán i na světoznámého Hakana Sukura.

Po nevydařeném pokusu o vojenský převrat začalo v Turecku na pokyn prezidenta Erdogana rozsáhlé zatýkání. Ve věznicích skončili převážně generálové a vojáci, ale také a zástupci elit. Policisté si přišli pro učitele nebo novináře. 

A teď jsou na řadě další. Ti, kteří s prezidentem Erdoganem nesouhlasí, mají mezinárodní vliv a jsou známí ve světě. I proto se na seznam nežádoucích dostali i fotbalisté. Prvním zatčeným je İsmailr Demiriz, bývalý hráč reprezentace a také slavného Galatasaray. Demirizovi je dnes 52 let, ale za národní tým odehrál 27 zápasů.

Arif Erdem, Hakan Sükür a Ismail Demiriz
Zdroj: Twitter Arif Erdem, Hakan Sükür a Ismail Demiriz

Důvodem zatčení je prý napojení na hnutí Fethullaha Gülena, který měl převrat řídit ze zámoří.


Jenže İsmailr Demiriz není jediným na seznamu. Už měsíc je vydán zatykač i na zřejmě nejslavnějšího fotbalistu turecké histrorie. Hakan Sükür ale ještě v poutech turecké policie neskočil. Uniká zatím další známý fotbalista Arif Erdem.

ram TN.cz

Diskuze

Tento článek zatím nikdo nekomentoval.