Publikováno 6. 9. 2017
Hokej Téma nároďák

V reprezentaci končím. Pak se Jágr vrátil. Kolikrát to už udělal?

Jaromír Jágr
Zdroj: Profimedia
Jaromír Jágr

Jaromír Jágr má za sebou bohatou reprezentační kariéru. Na olympiádě odehrál 28 zápasů a byl u zisku zlata v Naganu i bronzu v Turíně. Co se týče mistrovství světa, tak to Jágr vyhrál s národním týmem dvakrát a dvakrát byl třetí. Do toho Světové poháry a tak dále. Jenže toto téma už slavná osmašedesátka uzavřela, i když teď zase otevřela. A není to takto poprvé…

OH Nagano 1998 - Jaromír Jágr: „V reprezentaci končím, tohle byl můj poslední zápas,“ řekl v minulosti už několikrát. Vůbec poprvé to bylo hned po olympiádě v Naganu, kde Češi získali první a zatím poslední zlato z turnaje pod pěti kruhy. V té době bylo Jágrovi 26 let.

 


Světový pohár 2004
- Další údajný konec reprezentační kariéry ohlásil Jaromír Jágr po Světovém poháru 2004. „Nejspíš je to naposled. V reprezentaci asi skončím,“ říkal tehdy dvaatřicetiletý Jágr po zklamání z vypadnutí v semifinále.

 

OH Turín 2006 – Sice na tomto turnaji nezopakovali čeští hokejisté úspěch z Nagana, ale medaili brali – byla bronzová. I tehdy čtyřiatřicetiletý Jágr tvrdil, že je šance, že se vrátí do reprezentace velmi malá, jeho prognóza se nenaplnila.

 


MS 2014 – Už po nezdaru v Minsku, kde Češi skončili bez medaile čtvrtí, nechtěl Jágr v národním týmu pokračovat dál. Jenže ho vedení reprezentace a v podstatě i fanoušci přesvědčili, aby se představil ještě na domácím šampionátu v Praze 2015.

 

MS 2015 – I když mistrovství světa v Praze trhalo divácké rekordy, atmosféra Čechy k medaili nedovedla. V zápase o bronz prohráli s USA a bylo hotovo a to i co se týče Jágra. „Já bych si hrozně přál, aby začali jezdit další hráči. Je tu nová generace. Hráči jako Palát, Pastrňák a jiní,“ uvedl tehdy po zápase.

 

Máme rok 2017 a před námi je olympiáda 2018, která se bude konat v jihokorejském Pchjongčchangu. Tam by chtěl za určitých okolností i Jaromír Jágr, pokud nepodepíše v NHL. Bude se tak konat další návrat po údajném konci reprezentační kariéry?

 

 

Anketa

Bude podle vás hrát Jágr na olympiádě? (za předpokladu, že neodejde do NHL)

Hlasovalo 66 lidí.

lju TN.cz