Publikováno 6. 9. 2017
Hokej Téma nároďák

V reprezentaci končím. Pak se Jágr vrátil. Kolikrát to už udělal?

Jaromír Jágr
Zdroj: Profimedia
Jaromír Jágr

Jaromír Jágr má za sebou bohatou reprezentační kariéru. Na olympiádě odehrál 28 zápasů a byl u zisku zlata v Naganu i bronzu v Turíně. Co se týče mistrovství světa, tak to Jágr vyhrál s národním týmem dvakrát a dvakrát byl třetí. Do toho Světové poháry a tak dále. Jenže toto téma už slavná osmašedesátka uzavřela, i když teď zase otevřela. A není to takto poprvé…

OH Nagano 1998 - Jaromír Jágr: „V reprezentaci končím, tohle byl můj poslední zápas,“ řekl v minulosti už několikrát. Vůbec poprvé to bylo hned po olympiádě v Naganu, kde Češi získali první a zatím poslední zlato z turnaje pod pěti kruhy. V té době bylo Jágrovi 26 let.

 


Světový pohár 2004
- Další údajný konec reprezentační kariéry ohlásil Jaromír Jágr po Světovém poháru 2004. „Nejspíš je to naposled. V reprezentaci asi skončím,“ říkal tehdy dvaatřicetiletý Jágr po zklamání z vypadnutí v semifinále.

 

OH Turín 2006 – Sice na tomto turnaji nezopakovali čeští hokejisté úspěch z Nagana, ale medaili brali – byla bronzová. I tehdy čtyřiatřicetiletý Jágr tvrdil, že je šance, že se vrátí do reprezentace velmi malá, jeho prognóza se nenaplnila.

 


MS 2014 – Už po nezdaru v Minsku, kde Češi skončili bez medaile čtvrtí, nechtěl Jágr v národním týmu pokračovat dál. Jenže ho vedení reprezentace a v podstatě i fanoušci přesvědčili, aby se představil ještě na domácím šampionátu v Praze 2015.

 

MS 2015 – I když mistrovství světa v Praze trhalo divácké rekordy, atmosféra Čechy k medaili nedovedla. V zápase o bronz prohráli s USA a bylo hotovo a to i co se týče Jágra. „Já bych si hrozně přál, aby začali jezdit další hráči. Je tu nová generace. Hráči jako Palát, Pastrňák a jiní,“ uvedl tehdy po zápase.

 

Máme rok 2017 a před námi je olympiáda 2018, která se bude konat v jihokorejském Pchjongčchangu. Tam by chtěl za určitých okolností i Jaromír Jágr, pokud nepodepíše v NHL. Bude se tak konat další návrat po údajném konci reprezentační kariéry?

 

 

Anketa

Bude podle vás hrát Jágr na olympiádě? (za předpokladu, že neodejde do NHL)

Hlasovalo 62 lidí.

lju TN.cz

Diskuze

Tento článek zatím nikdo nekomentoval.