Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 14.10. 2015 18:44
video děti to baví

V Praze je hvězda světového ragby! Chce ho naučit malé děti

Zdroj: Nova Sport
Témata:

Ragby v našich končinách získává stále víc příznivců. Přispět k tomu do Prahy přijela i jedna z ikon tohoto sportu, Lome Fa´atau. Bývalý reprezentant Samoy tu učí hrát malé děti v mezinárodní škole.

Fa´atau s rugby začínal na Novém Zélandu, pak se dostal i do Skotska nebo Francie. Teď ve svých devětatřiceti letech předává zkušenosti dětem v Praze. "Vím, že ragby není v České republice tak populární sport. Proto se ho tu snažíme dětem představit," přibližuje Fa´atau své poslání.

 

Ve škole bude týden trénovat děti od šesti do čtrnácti let a zatím sklízí úspěch. "Říkala jsem si, že se mi ten sport nelíbí, ale když jsem si to vyzkoušela, tak to není tak špatný," přiznává jedna z dívek. "Byla to nová věc hrát a ještě s takovýmhle člověkem," dodává nadšeně další malý zájemce o tento sport.

 

Fa´atau stíhá sledovat i probíhající světový šampionát v Anglii a o vítězi má jasno. "Samoa už je venku, takže to bude Nový Zéland," věří jednomu z favoritů.


A pozor, příznivci ragby! Už brzy jej budete moci sledovat i na Nova Sport 2, v sobotu od 15 hodin vysíláme první kolo anglické Premiership.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Sport pro tvrďáky! Tak si ragbista poradil s ošklivým zraněním
 

Nova Sport