Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 8. 12. 2017
Reakce Evropská liga

Atmosféra v klubech po EL: V Plzni slaví, Zlín si to užil, ve Slavii zuří!

Pavel Vrba, Bohumil Pánik a Jaroslav Šilhavý
Zdroj: Profimedia
Pavel Vrba, Bohumil Pánik a Jaroslav Šilhavý

Skupinová fáze Evropské ligy je za námi a tak už známe jména postupujících týmů. O cennou trofej budou bojovat celky jako Arsenal, Dortmund, AC Milán nebo Atlético Madrid. Ale do boje se mezi tyto velikány vloží i plzeňská Viktorka, která jako jediný český tým postoupila do prvního kola vyřazovací části a to dokonce z prvního místa, když za sebou nechala favorita skupiny FCSB, Lugano a Beer Shevu. Slavia a Zlín se ale loučí s EL už ve skupinové fázi. Takovéto jsou reakce z těchto celků.

Plzeň postoupila, dokonce z prvního místa


Plzeň si v předposledním zápase s FCSB splnila povinnosti a až napočtvrté porazila rumunský tým 2:0. Ovšem na začátku to vypadalo, že se Plzeň bude hodně trápit, když ze tří úvodních zápasů porazila pouze izraelskou Beer Shevu (3:1) a ostatní dva zápasy prohrála. Avšak poté Viktoriáni zabrali a všechny tři zápasy s přehledem vyhráli a zajistili si tak zcela zaslouženě postup do dalších bojů EL. K tomu z prvního místa skupiny.

 

 

Reakce fanoušků: „Frantistický podzim, vynikající první místo v české lize i EL. Krásný dárek pro pana Vrbu, všechny Viktoriány i velkého bojovníka Čišu. Pěkný fotbal, nejen útok, ale i obrana. Jen zůstaňte nadále pokorní,“ zkrátka v Plzni u fanoušků převládá skvělá nálada, která se odrazila i na reakcích.

 

Reakce trenéra Pavla Vrby: „FCSB byl náš nejtěžší soupeř ve skupině, jsem rád, že jsme dokázali uhrát tolik bodů, abychom Bukurešť překonali a zvítězili ve skupině. Ani jeden zápas nebyl jednoduchý, ale jsem velice rád, že jsme využili naši formu k tomu, abychom byli úspěšní jak v domácí tak Evropské lize.“ 

 

 

Slavia zklamala a v Edenu panuje ponurá atmosféra


Úplně opačný příběh jako Plzeň zažila pražská Slavia. Úvodní zápasy se Pražanům vydařily, i když zaváhali na umělém povrchu v Astaně, odkud si domů přivezli pouze bod. Ve svém třetím utkání také remizovali (2:2), ovšem tohoto bodu si na rozdíl od bodu z Astany velmi cení. Slavia si totiž tento bod odvezla z hřiště Villarealu a to před zraky skoro 16 tisíců diváků.

 

 

Nejnovější mistr ligy měl před sebou poslední zápas, ve kterém stačilo uhrát s Astanou remízu a znamenalo by to, že by jako druhý český klub doplnil do vyřazovacích bojů Plzeň. Ovšem Slavia utkání nezvládla, zahodila spoustu slibných šancí a podlehla Astaně 0:1 a rozloučila se tak s EL už ve skupině. Konec Slavie v EL vyčítá mnoha fanoušků trenérovi klubu Jaroslavu Šilhavému, pro kterého to možná bude znamenat konec na lavičce sešívaných.

 

Reakce fanoušků: „Obrovská ostuda, nepohlídat si jeden z nejdůležitějších zápasů sezony. Je na čase se s Šilhavým rozloučit. Udělal toho hodně, patří mu velké dík, ale je čas na změnu,“ v takovémto duchu reagovali fanoušci Slavie. Často v diskuzích požadovali odvolání trenéra a nepostup do další fáze EL, brali jako velké zklamání a neúspěch. Nahlas se už hovoří o tom, že pokud dojde k padáku Šilhavého, sešívaných by se měl ujmout Jindřich Trpišovský, který momentálně působí v Liberci.

 

Reakce trenéra Jaroslava Šilhavého: „Hráli jsme o hodně, tlak byl veliký. První půle byla oboustranně opatrná, ve druhé půli byla naše hra velmi dobrá. Nevím, zda u neproměněných šancí hraje roli nervozita, terén nebo nerozhodnost. Byly tam pasáže, které ideální nebyly, ale myslím, že podzimní zápasy, byť i remízové, nebyly herně špatné. Herně nejsme horší než v mistrovském ročníku. Byli jsme přímočařejší a dávali góly v posledních minutách, teď přibyla kvalita, víc kombinujeme. Přišli jsme ale o hodně bodů a nakonec i o postup.“

 

 

Zlín si užil premiérovou účast v Evropské lize, překvapení se ale nekonalo


Hodně těžkou skupinu vylosovali Zlínu, který se poprvé v historii probojoval do evropských pohárů. U moravského celku se čekalo, že zřejmě do dalších bojů nepostoupí a očekávání se naplnila. Zlín uhrál ve skupině pouze dva body, když remizoval s Tiraspolem a překvapivě s dánskou Kodaní a se skórem 1:10 ukončili své trvání v EL.

 

 

Reakce fanoušků: „Není na místě nadávat hráčům nebo trenérovi. Myslím, že jsme si ostudu v Evropě neudělali,“ zní jeden z pozitivních komentářů. Některé reakce byli kritické a v těch zejména bylo často spojení „Vyhoďte toho Gajiče,“ čímž příznivci Zlína naráželi na výkon jejich obránce.

 

Reakce trenéra Bohumila Pánika: „Je to nádherná soutěž. Diváci vidí úplně jiný fotbal, než jsou zvyklí z české ligy. Nám to obrovsky pomáhá ve zkušenostech, ale hráči to zúročí až na jaře a já věřím, že to zúročí. Určitě bychom si účast v Evropské lize chtěli zopakovat. Chtěl jsem urvat pět bodů, máme jenom dva. Tak to doženeme možná příště.“ 

pka, lju TN.cz