Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 26.4. 2017 11:10
MS 2017 Terorismus vs. sport

V Paříži mají před MS obavy z terorismu: Nebude fanzóna!

Fanzóna
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto

Fanzóna se stala nedílnou součástí hokejových šampionátů i jiných sportovních akcí. Místo, kde zní živá muzika, fanoušci se baví doprovodným programem, pánům dělají radost usměvavé hostestky a studené pivo a sliny tečou při pohledu na velké pochutiny. Na to však může v Paříži každý zapomenout.

Organizátoři letošního mezinárodního turnaje, který se koná právě ve francouzském hlavním městě a v německém Kolíně nad Rýnem, nechtějí nic riskovat. Těm, kteří se do dějiště šampionátu chystají, vzkázali: "Fanzóna nebude," a důvod je prostý - terorismus.

 Strašák, který visí nad Evropou se tak znovu dotkne i sportu. "Pařížští organizátoři po dohodě s vedením města rozhodli, že fanzóna nebude. Důvodem jsou obavy o bezpečnost fanoušků," uvedl pro agenturu DPA prezident Německého svazu ledního hokeje Franz Reindl.

 

Ve Francii si tak hokej neužijete plnými doušky. Bezpečnostní opatření, která jsou bohužel namístě, se jistě odrazí na celkové atmosféře a komfortu. O moc lepší to nebude ani v Německu, ale jistě také na dalších místech Evropy, kde se hokej bude hromadně sledovat.

lju TN.cz