Publikováno 13. 9. 2018
zbil přítelkyni vyfasoval trest

V NHL si jen tak nezahraje! Hráč Nashvillu pyká za domácí násilí

Austin Watson
Zdroj: Profimedia

Hokejový útočník Austin Watson z Nashvillu dostal trest za napadení přítelkyně, kterého se dopusil letos v červnu. Hrát nesmí v přípravném období a v nadcházející sezoně nesmí v NHL nastoupit k 27 zápasům. Šestadvacetiletý hráč se proti verdiktu hodlá odvolat.

Watsonovi udělil trest komisionář NHL Garry Bettman. "Toto rozhodnutí je nutné a je v souladu s pevným stanoviskem NHL, že podobný typ chování nebude tolerovat," uvedl Bettman.

 

Hráč Nashvillu letos v červnu opakovaně napadl svojí přítelkyni, protože mu prý vadilo, že příliš pije. Následoval soud, který útočníkovi udělil podmíněný tříměsíční trest a také nakázal, aby podstoupil léčbu.

Teď si Watson vyslechl další trest, který mu udělila NHL a ten je pro něj jako profesionálního sportovce defakto mnohem horší. Nesmí hrát 27 zápasů, což se mu pochopitelně nelíbí a hodlá se odvolat k hráčské asociaci NHLPA.

 

Paradoxem je, že hráči Nashvillu v minulosti propagovali kampaň proti domácímu násilí a Watson byl jednou z jejich tváří.

 

Šestadvacetiletý hokejista hraje za Nashville celou kariéru, ve 216 zápasech základní části nasbíral 47 bodů (23+24). V dresu Predators se bude moci objevit nejdříve 3. prosince v domácím utkání proti Buffalu.
 

mm TN.cz