Publikováno 26. 4. 2018
NHL Nováčkovský kontrakt

V NHL bude další český brankář: Nashville podepsal Svobodu!

Miroslav Svoboda
Zdroj: Profimedia
Miroslav Svoboda

Je dalším gólmanem, kterému Jihlava otevřela cestu do NHL. Miroslav Svoboda jde ve stopách Davida Ritticha a odchází do týmu Nashville Predators, se kterým podepsal nováčkovský kontrakt. Extraligová Plzeň, ve které Svoboda v letošní sezoně působil, bude muset hledat novou jedničku.

Miroslav Svoboda podepsal s loňským finalistou Nashvillem dvouletý nováčkovský kontrakt. Uvedl to generální manažer klubu David Poile. V kádru Preds bude mít ale složitou úlohu. Jedničkou je hvězdný Fin Pekka Rinne, záda mu kryje spolehlivý krajan Juuse Saros.

 

 

Stejně jako David Rittich dostal i Svoboda v seniorské kategorii pořádnou šanci v tehdy ještě prvoligové Jihlavě. Tam Miroslav Svoboda zazářil a velkou měrou se podepsal pod postup Dukly do extraligy. A stejně jako Rittich posléze podepsal s týmem z české nejvyšší soutěže. Zatímco se Rittich stal jedničkou v Mladé Boleslavi, Svoboda byl prvním gólmanem v Plzni.

 

Marek Mazanec
Zdroj: Profimedia Marek Mazanec

 

A ještě jedno přirovnání můžeme použít. Svoboda napodobí totiž i Marka Mazance. Ten před pěti lety odešel také do Nashvillu a rovněž z Plzně. Mazanec však dostal v prvním týmu Predators za čtyři sezony šanci jen v jednatřiceti zápasech.

 

I když je i před Svobodou těžký úkol, třiadvacetiletý rodák ze Vsetína si věří a má velké ambice. "Na kempech Edmontonu zaujal, tehdy to ještě neklaplo. Teď už ano. Dnes jsem s ním mluvil, zastihl jsem ho na dovolené. Je nadšený, do Nashvillu se moc těší," uvedl pro Hokej.cz Vladimír Vůjtek mladší, Svobodův agent.

 

Miroslav Svoboda
Zdroj: Profimedia Miroslav Svoboda

 

Miroslav Svoboda hokejově vyrůstal ve Vsetíně. Odtud zamířil do Třince, kde mezi muži debutoval. V extralize však za Oceláře odchytal jen jediný zápas. První velkou šanci se ukázat, dostal vloni, kdy byl na hostování v Jihlavě. Té výrazně pomohl k postupu do extraligy, ale v jejím kádru nepokračoval, přestoupil do Plzně. V kádru Západočechů byl jasnou jedničkou, ale vyřazení od Komety (pozdějšího celkového vítěze) v semifinále stejně neodvrátil. Svoboda se mimo jiné zúčastnil i mistrovství světa do dvaceti let.

lju TN.cz