Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 3. 1. 2018
lyžování počasí je proti

V Německu řádila bouře! Čtvrtá etapa Tour de Ski byla zrušena

Tour de Ski v Německu
Zdroj: Profimedia

Čtvrtou etapu Tour de Ski v běhu na lyžích museli pořadatelé zrušit. V Oberstdorfu stihly ženy odjet kvalifikaci sprintu klasickou technikou a Petra Nováková by bývala postoupila ze šestnáctého místa, ale pak německé dějiště zasáhla bouře se silným větrem a organizátoři z důvodu bezpečnosti závod odvolali.

Nováková je proto v průběžném hodnocení Tour de Ski stále devátá. Česká jednička mezi muži Martin Jakš figuruje v průběžném pořadí Tour na 28. místě.

 

 

Před rozhodnutí jury se na trať dlouhou 1,2 kilometru vydaly ženy. Nováková s číslem 2 dosáhla času 2:46,67 minuty a na 16. místě ztratila 11,11 sekundy na nejrychlejší Maiken Caspersen Fallaovou z Norska. Další dvě české běžkyně by nepostoupily. Osmatřicátý čas zaběhla Kateřina Beroušková a Karolína Grohová byla třiapadesátá. Kateřina Janatová do sprintu nenastoupila a v Tour nejspíš nebude pokračovat.

 

 

Muži měli startovat deset minut po ženách, ale už se do stopy nevydali. Silný nárazový vítr trhal reklamy, které létaly nebezpečně po trati. "Padaly i stromy, což nejsou vhodné podmínky pro závodníky ani pro rozhodčí," vysvětlil zrušení Andreas Schlütter, sportovní ředitel Německé lyžařské asociace.

 

Ve čtvrtek by měla Tour de Ski pokračovat v Oberstdorfu závody volnou technikou s hromadným startem. Ženy mají na programu 10 a muži 15 kilometrů.
 

ČTK