Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 8. 12. 2017
Biatlon Důvod zranění

V českém týmu to vře: Koukalová kritizuje techniku, trenér vrací úder

Gabriela Koukalová a Ondřej Rybář
Zdroj: Profimedia
Gabriela Koukalová a Ondřej Rybář

Česká republika si v posledních letech velmi oblíbila biatlon. Z olympiády v Soči odvezli Češi díky tomuto sportu pět medailí a úspěchy Gabriely Koukalové nebraly konce. Vždyť oblíbená biatlonistka má doma mimo jiné i dvě zlata z mistrovství světa. Jenže teď nezávodí. Mohou za to zdravotní problémy. Ty podle ní mohla způsobit nová technika, kterou jí naordinovali v národním týmu. Proti tomu se ale ohradil trenér Ondřej Rybář. Atmosféra v české reprezentaci tak není před ZOH 2018 asi úplně ideální.

Nikdo nedokáže odhadnout, jestli Gabriela Koukalová odletí do Jižní Koreje a zúčastní se olympiády. A to znervózňuje fanoušky, trenéry, ale zejména biatlonistku samotnou. Ta kvůli zranění totiž i nadále nezávodí. "Gábina už s námi není. Nikam to nevedlo, takže to nemělo smysl, aby tu byla dál s týmem a protloukala se závodním programem," zaznělo od trenéra českého týmu Ondřeje Rybáře během právě probíhajícího světového poháru.

 

 

Podle Koukalové je za vleklými problémy nová technika. "Je to chronická věc. Jistě je to souhra mnoha okolností. Nechci nikomu sypat popel na hlavu, ale myslím si, že mi k tomu problému výrazně dopomohla změna techniky jízdy na lyžích, o kterou jsem se v posledních dvou letech snažila na základě pokynů, které jsem dostala. Nikdy jsem nebyla přesvědčená, že je to dobře, protože se mi od začátku zdála velmi náročná na chodidla, lýtka a pro závodnici s mou tělesnou konstitucí nevhodná," uvedla Koukalová pro deník Sport. Ta se domnívá, že vedle toho může za zdravotní patálie i její imunita.

 

Když tohle skrz média uslyšel trenér Ondřej Rybář, ani nevěděl, jak na to správně zareagovat. "Pokud si to myslí, je to její myšlenka. Já se k tomu asi vyjadřovat nebudu. Nemyslím si, že je to věc, která by to zásadně ovlivnila. Myslím si, že si musí v Obertilliachu víc věcí srovnat v hlavě. Mně se to nechce moc komentovat a řešit tohle přes média," řekl Rybář pro deník Sport.

 

 

Ten si stojí za tím, že je potřeba dělat ve stylu a technice lyžování inovace. Tato část biatlonu se totiž stále vyvíjí. Stará technika už podle něj nebude na světovou elitu stačit. "Je mi to líto, že se to dozvídám z nějakého článku. Myslím, že není problém, že bych si nedokázal sypat popel na hlavu, ale cokoliv budeme prát přes média, bude to jenom horší. Nehodlám tenhle boj dělat, přijde mi bezpředmětný," dodal Rybář s tím, že s Koukalovou bojovat nechce. Kdo ví, kam tohle ještě povede. Ideální stav před blížící se olympiádou to ale rozhodně není.

lju TN.cz