Publikováno 18. 11. 2018
rallye Mistrovství světa

Ogier je opět mistrem světa v rallye, díky Latvalovi slaví Toyota!

Sebastian Ogier

Francouz Sébastien Ogier se stal pošesté za sebou mistrem světa v automobilových soutěžích. V závěrečné Australské rallye obsadil páté místo, jeho rivalové v boji o titul Belgičan Thierry Neuville a Estonec Ott Tänak nedojeli. Závěrečnou soutěž vyhrál Fin Jari-Matti Latvala a pomohl Toyotě ovládnout Pohár konstruktérů.

Neuville, který většinu sezony vedl a před Australskou rallye ztrácel na Ogiera jen tři body, vypadl ze hry tři rychlostní zkoušky před koncem, kdy při nárazu o val a strom poškodil kolo.

Podobně dopadl na mokru v předposledním měřeném úseku Tänak, který byl před třetí etapou v čele rallye. Ogier nakonec vyhrál hodnocení šampionátu o 18 bodů před Neuvillem a o 38 před Tänakem.

Latvala porazil o 32,5 sekundy Novozélanďana Haydena Paddona a připsal si první vítězství od loňského února, kdy triumfoval ve Švédsku. Pro finského jezdce to bylo osmnácté prvenství v kariéře.