Publikováno 22. 10. 2017
MotoGP Velká cena Austrálie

V Austrálii bodoval Abraham i Kornfeil. Šampionem Moto3 je Mir!

Karel Abraham

Španělský motocyklista Joan Mir je novým mistrem světa Moto3. Titul si pojistil vítězstvím ve Velké ceně Austrálie, které pro něj bylo už devátým v sezoně. Do jejího konce zbývají dva závody.

Na okruhu na Phillip Islandu bodovali dnes oba čeští jezdci. Jakub Kornfeil obsadil v Moto3 dvanácté místo, Karel Abraham dojel v MotoGP čtrnáctý.

Dvacetiletý Španěl Mir před závěrečnými Grand Prix v Malajsii a ve Valencii vede před Italem Romanem Fenatim o nedostižných 70 bodů. Dnes byl vyhlášen vítězem po zkráceném závodě, který byl zastaven sedm kol před koncem kvůli silnému dešti.

V MotoGP se přiblížil už čtvrtému titulu jeho krajan Marc Márquez. Zatímco si dojel pro šesté letošní prvenství, jeho italský rival Andrea Dovizioso se stejně jako v kvalifikaci trápil, v cíli byl až třináctý a odstup mezi oběma se zvýšil na 33 bodů.

"Úžasné. Dnešek byl strašně důležitým dnem. Dovy se víkendem protrápil, já se naopak cítím skvěle," radoval se Márquez, jenž získal tituly loni a v letech 2013 a 2014.

Abraham díky 14. příčce přerušil sérii tří závodů, v nichž nebodoval. V pořadí MS je devatenáctý. Kornfeil zůstal jednadvacátý.