Publikováno 13. 1. 2018
příběh smutný osud

V NHL vydělal miliony, pak propadl alkoholu a je z něj bezdomovec!

Matt Johnson
Zdroj: Twitter

Patřil k nejvyhlášenějším rváčům z celé NHL. Vydělával miliony korun a užíval si slávy profesionálního sportovce. Takový život prožíval Matt Johnson, kanadský obránce Minnesoty byl však později dokonce pohřešován. Televizní stanice TSN o něm nedávno natáčela dokument, ve kterém popsala jeho pád až na samotné dno.

Profesionální sportovci po skončení aktivní kariéry většinou zamíří na trenérskou lavičku, do televizních studií jako experti, nebo si užívají vydělané miliony.

 

 

Jenže určité procento z nich skončí někde úplně jinde, než by si oni i jejich fanoušci představovali. Takovým příkladem je právě Johnson, který si během své kariéry vydělal neuvěřitelných 6,5 milionu dolarů, což je v přepočtu asi 120 milionů korun!

 

Jeho pád na dno započal v roce 2004, kdy měla NHL výluku a on ukončil profesionální kariéru. Nedokázal pak najít smysl života a začal pít. K tomu přidal i drogy a už to jelo.

Matt Johnson a jeho rodiče
Zdroj: Twitter Matt Johnson a jeho rodiče

Nevěděli si s ním rady ani vlastní rodiče, kteří se mu stejně jako jeho bývalí spoluhráči snažili pomoci a přinutit ho, aby se šel léčit. Nezabralo ale nic.

 

Roky plynuly a o bývalém bitkaři z NHL jakoby se slehla zem. Pak se začala šířit zpráva o tom, že Johnson skončil na ulici v Santa Barbaře. Když se o tom dozvěděli reportéři z kanadské TSN, rozhodli se rozjet pátrací akci.

 

Po několika měsících "slavili úspěch", protože se jim Johnsona opravdu podařilo vypátrat. Jenže v kriminále. Tam ho zavřeli protože poslední den loňského roku napáchal výtržnosti v jedné restauraci a zavinil škodu za 1900 dolarů.


 

"Po vstupu dovnitř zničil vánoční stromeček a rozbil okno," řekl TSN nadporučík Saul Rodrigues z městského policejního oddělení. „Následně vstoupil na benzínovou stanici a tam ukradl kávu a cigarety."

 

Ve vězení si bývalý milionář a slavný hokejista posedí minimálně do 18. ledna, kdy ho čeká soud. Jestli se mu podaří zvrátit nepřízeň osudu je však ve hvězdách.

mm TN.cz