Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 8. 8. 2015
video malí borci

Úžasné děti! Je jim pár let a už takhle válí na lyžích či wakeboardu

Zdroj: mojevideo.sk

Když Bůh naděloval talent, stály tyhle děti v první řadě! Někteří z nich ještě ani nechodí do školy, ve světě sportu však už válí. A je vcelku jedno, jestli je to na vodě, zemi či sněhu. Úžasné sportovní kousky jsou k vidění zkrátka všude.

Jedním z nich je i Killian Guerin. Je mu teprve dvanáct let, ale už je považován za budoucnost evropského surfování. Navzdory svému věku vyniká neuvěřitelnou silou a moderním stylem. Na prkně se pohybuje téměř jako zkušený profesionál.

 

Na vodě je jako doma Maxime Roux. Je ještě o dva roky mladší než Killian, ale už je členem námořního klubu. Jeho otec ho totiž na vodu bral už od útlého věku. Maxime si oblíbil wakeboarding, tedy kombinaci vodního lyžování a surfingu. Na prkně se poprvé svezl v pěti letech, a když mu bylo dvakrát tolik, stal se už mistrem Francie.

 

Letos dosáhl dalšího velkého úspěchu, když byl vybrán do mužstva pro mistrovství Evropy, a to dokonce v kategorii do patnácti let. Rozhodně nezapadl. V konkurenci dvaadvaceti nejlepších wakeboardistů kontinentu skončil čtvrtý.

 

Nenechte se mýlit andělskou tvářičkou holčičky s copánky. Šestiletá Quincy Symondsová je pořádný ďáblík. Alespoň na surfovém prkně určitě. A to neměla rozhodně lehký start do života. Když se narodila, musela být tři týdny na jednotce intenzivní péče. Z problémů se ale rychle dostala a nic jí nezabránilo žít život naplno.


Handicap ho nezastavil! Chlapeček s mozkovou obrnou zdolal triatlon. Čtěte ZDE!

 

Když se "létající veverka", jak ji přezdívají díky jejím zrzavým vláskům, ve čtyřech letech vydala s tatínkem poprvé k vodě a zažila svou první vlnu, okamžitě se nadchla pro surfování. I když maminka to zpočátku neviděla ráda. "Vyšilovala jsem, ale ona z toho byla tak nadšená," vzpomíná paní Symondsová. "Nemá strach z oceánu, zdá se být tak klidná, když je na vodě. Vím, že to má svá rizika, ale je to místo, kde chce být, a nic ji nezastaví," pokračuje matka malé Quincy.

 

Je vám vedro a voda k ochlazení nestačí? Vyrazte na zasněžené hory! Alespoň tedy v myšlenkách spolu s Henrym Sildaruem. Klučík z Estonska dokáže v osmi letech na lyžích takové věci, na které i většina zkušených lyžařů zůstane koukat s otevřenou pusou.

 

Na lyžích stál poprvé ve třech letech a okamžitě mu přirostly k srdci. Nespokojil se však s "obyčejným" lyžováním. Dal se na freestyle, podobně jako jeho o čtyři roky starší sestra Kelly. Protože doma neměl úplně nejlepší podmínky pro trénink, jezdil do zahraničí, kde brzy začal vyhrávat první závody. Není divu, jeho kousky jsou skutečně obdivuhodné. Jeho snem je jednou vyhrát olympiádu. Chvíli to potrvá, ale jednou se to klidně může stát.

 

Nejen Henry, ale všechny tyto šikovné děti jsou na startu velké kariéry, tak jen tak dál!
 

TN.cz