Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 14.8. 2017 16:23
odpočine si trest za barcu

Už zná trest! Ronaldo si po červené kartě nezahraje 5 zápasů

Cristiano Ronaldo musel po červené kartě ze hřiště
Zdroj: Profimedia

Červená karta ze zápasu proti Barceloně není zdaleka jediný trest, který Cristiano Ronaldo dostal. Už totiž zná i dodatečný postih. Vyměřena mu byla stopka na pět zápasů. Bez soutěžního zápasu tak bude ofenzivní hvězda Realu Madrid více než měsíc.

Trest je v takové výši proto, že bylo zohledněno strčení do hlavního sudího, které si portugalský reprezentant neodpustil poté, co mu rozhodčí ukázal druhou žlutou a červenou kartu.
 

Tu dostal ve dvaaosmdesáté minutě za simulování, jen dvě minuty před tím přitom po oslavě branky svlékl dres, pro což muž s píšťalkou neměl pochopení a udělil mu kartu první.

 

"Vyloučení Ronalda považuji za velmi přísné a s největší pravděpodobností se odvoláme. Byla to hraniční situace. Netvrdím, že to měla být penalta, ale ze strany Cristiana to určitě nebylo filmování," říkal po utkání trenér Zidane novinářům.

Nic platné mu to nicméně nebylo, Cristiano Ronaldo tvrdému trestu neunikl. Útočník Realu Madrid tak přijde o odvetu španělského Superpoháru proti Barceloně a o ligové zápasy v La Coruni, doma s Valencií a Levante a v posledním utkání, v němž si nezahraje, nastoupí Real 17. září v San Sebastianu.

TN.cz