Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 14.11. 2016 11:46
video tomu se říká věrnost

Už můžu umřít, řekla stařenka. Na triumf svého týmu čekala 108 let!

Mabel Ballová
Zdroj: Twitter
Mabel Ballová

Příběh téhle stařenky je krásný a smutný zároveň. Ale dočkala se! Mabel Ballová se narodila 2 měsíce předtím, než baseballisté Chicaga Cubs získali před více než stoletím mistrovský titul. Psal se rok 1908. Pak přišlo 108 let půstu. A když před pár dny Cubs vyhráli Světovou sérii, věděla tahle fanynka, že už může umřít...

Ano, Mabel Ballová se opravdu rozloučila se světem týden po triumfu svých oblíbenců. Zemřela v minulém týdnu na chicagském předměstí Notrhbrook.


"Je to krutá a téměř neuvěřitelná ironie. Ona opravdu čekala na to, až vyhrají," hlesl pětasedmdesátiletý Rich, syn Mabel Ballové, který u své maminky byl až do její smrti. "Vyrůstali jsme s Cubs díky rádiu. Táta i máma byli jejich fanoušci," dodal druhý syn zesnulé stařenky, dvaasedmdesátiletý Don.
Triumf Chicaga Cubs na Wrigley Field v roce 1908
Zdroj: Profimedia Triumf Chicaga Cubs na Wrigley Field v roce 1908

Právě triumf Cubs v roce 1908 předurčil Mabel Ballové osud. Dům ve kterém vyrůstala, byl vzdálen jen několik kilometrů od slavného stadionu Wrigley Field a tak bylo logické, že se stane fanynkou tradičního chicagského týmu.


Rich ale prozradil, že na Wrigley Field byla jeho maminka jen jedinkrát. "To když slavila devadesáté narozeniny," vysvětlil starší syn.
 

Letos to byl pro Cubs osmý pokus prolomit smůlu ve Světové sérii. A když se to povedlo, vydal deník Chicago Tribune úvodní stranu s titulkem "Konečně!" Mabel Ballová s výtiskem novin ještě s úsměvem zapózovala.

Chicago Cubs 2016
Zdroj: Profimedia Chicago Cubs 2016

Pět dnů poté ale zemřela. Teď už věděla, že může odejít... "Udělala jsem, co jsem měla a teď už odtud zmizím," řekla prý.

ram People