Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 8. 1. 2018
Borussia Dubnový incident

Útočil na autobus Dortmundu. U soudu se přiznal, hrozí mu doživotí

Soud se Sergejem W., který útočil na autobus Dortmundu
Zdroj: Profimedia
Soud se Sergejem W., který útočil na autobus Dortmundu

Dnes se v Německu konal soud s násilníkem, který útočil v dubnu loňského roku na autobus Borussie Dortmund. Němec ruského původu Sergej W. se k činu přiznal. Cílem útoku však nebylo někoho zabít, ale vydělat na celé věci peníze. Alespoň tak zní verze útočníka, kterému teď hrozí doživotní trest.

Teroristé ohrožovali Evropu, téměř každý měsíc vykonali nějaký útok. Když se tak 11. dubna večer loňského roku objevila v médiích informace o tom, že byl napaden autobus fotbalistů Dortmundu, sportovní svět se zděsil z toho, že si teroristé vybrali mimo jiných i sportovní cíl.

 

 

Policie po útočníkovi intenzivně pátrala a došla k jistému Sergejovi W., Němci ruského původu. Právě on byl tím, kdo ohrozil autobus německého celku náloží. Naštěstí nikoho nezabil. Zraněn však byl obránce Borussie Marc Bartra.

 

Dnes se s osmadvacetiletým mužem konal soud. Sergej W. se k činu přiznal a litoval ho. Prý nechtěl nikoho zabít, ale na útoku si vydělat. Před tím, než zaútočil, koupil akcie klubu a chtěl, aby následně klesly. Mohl tím získat před půl milionu eur. Nakonec si vydělal v přepočtu jen 151 tisíc korun.

 

Soudní proces bude dál probíhat. Aktuálně je Sergej W. obžalován z pokusu o vraždu, za což mu hrozí doživotní trest.

lju TN.cz