Aktualizováno 14.7. 2017 21:23
NHL Po draftu

Úspěšný kemp: Nečas s Chytilem podepsali smlouvy v NHL!

Martin Nečas
Zdroj: Profimedia
Martin Nečas

NHL se může rozšířit o další česká jména. Nováčkovský kontrakt totiž podepsal Martin Nečas s Carolinou Hurricanes a Filip Chytil s New York Rangers. Oba tak mohou považovat nováčkovský kemp za úspěšný a oba se upsali na tři roky.

Osmnáctiletý Martin Nečas byl vyhlášen jako nejlepší český nováček roku. Má za sebou první extraligovou sezonu, ve které za 41 utkání zaznamenal 15 kanadských bodů. S Kometou ke všemu slavil extraligový titul.

 

Letos byl draftován v prvním kole jako celkově dvanáctý a do svých řad si ho vybrala Carolina Hurricanes. S tou podepsal po nováčkovském kempu nováčkovskou smlouvu na tři roky. Jestli stráví nadcházející ročník v Brně, nebo si zahraje v zámoří, to ještě není jisté.
 

 

 

Tříletý nováčkovský kontrakt podepsal také Filip Chytil. Sedmnáctiletý útočník byl rovněž draftován v prvním kole, ale jako volba číslo 21. Vybral si ho New York Rangers, kterému se upsal na tři roky. Chytil má za sebou také teprve první sezonu v extralize, ve které hrál za Zlín. Za 38 utkání nasbíral 8 kanadských bodů. Ani v jeho případě není jasné, jestli si zahraje sezonu 2017/2018 v extralize či zámoří.

lju TN.cz