Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 19. 10. 2015
Byla to jízda!

Úspěšná premiéra Kutnohorského Bike maratonu

Cyklo maraton KH
Zdroj: CykloNovinky.cz

V sobotu 17. 10. 2015 se před Jezuitskou kolejí u chrámu Svaté Barbory uskutečnil premiérový ročník závodu Mercedes-Benz Kutnohorský Bike Maraton, který dle kladných komentářů účastníků závodu nebyl určitě poslední!

Počasí pořadatelům několik dní nepřálo, chladný týden a vytrvalé deště nevěštily pro závod nic dobrého, ale sobota nakonec vyšla na jedničku. Až na pár rozježděných úseků byla trasa poměrně čistá a nerozbahněná, proto do toho jezdci mohli pořádně šlápnout, což se projevilo na rychlém průměru všech startujících. Oteplení a časté vysvitnutí sluníčka bylo jako poděkování jezdcům, kteří na konci sezony nelenili a vyměnili prostředí rodinného krbu za jeden z posledních závodů této sezony.

 


Hromadný start v deset hodin ráno byl pro jezdce u chrámu Svaté Barbory skvělým zážitkem. Startující se tak mohli potkat na startu s hvězdami TV Nova nebo i s profesionálními jezdci včetně šestinásobného paralympijského vítěze a mistra světa Jiřího Ježka.

 


Po necelé hodince, jako úplně první do cíle dorazili domácí jezdci týmu KH Tour Giant, kteří absolvovali trasu na pětadvacet kilometrů. Vítězem se stal Josef Kunášek před Janem Pithartem, na stupních je doplnil David Kulhánek z celku LK MTB Maraton Hlinsko. Stejný příběh se opakoval u něžného pohlaví, kde první dvě místa zabraly členky týmu KH Tour Liv. Z vítězství se radovala Kamila Janů před Michaelou Hazovou. Třetí místo si vybojovala Kateřina Příhodová oblečená do dresu týmu Veslaři Pardubice.

 

Cyklo maraton KH
Zdroj: CykloNovinky.cz

 


Následně do deseti minut po prvním jezdci z HK Tour Giant dorazili i závodníci rodinné Nova jízdy, kde byl nejrychlejší Patrik Pektor před svým otcem Karlem Pektorem a Martinem Starým. Z handicapovaných sportovců si nejlépe vedl Roman Strnad (Černí koně), který přijel na krásném čtvrtém místě.

 


Závod těch nejsledovanějších, na padesát kilometrů, měl pod kontrolou favoritů hladký průběh, kdy se zhruba po dvaceti kilometrech oddělila skupinka šesti jezdců, která spolupracovala převážnou část trasy až do Kutné Hory. V cíli před Jezuitskou kolejí byl ale nejsilnější jezdec Nilfisk Alto Jan Nesvadba, který porazil v závěrečném spurtu, jezdce ze Sram Mitas Trek, Martina Stoška a Michala Bubílka z týmu Kellys Bike Ranch. V závodu žen dominovala Anna Šmídová (Nilfisk ALTO) před Janou Žáčkovou (Dexter BSK racing) a Terezou Pirklovou (CykloNovinky.cz).

 

Cyklo maraton
Zdroj: CykloNovinky.cz


Nejlepším týmem na trati padesát kilometrů se stal tým TV Nova – Víkend, který startoval ve složení: Jiří Ježek, Martin Vencl, Anna Šmídová, Jan Hruška, Martin Splítek a vítězný Jan Nesvadba.

 


Jako spoluorganizátoři závodu děkujeme všem zúčastněným a budeme dělat vše proto, abychom se v Kutné Hoře setkali i příští sezonu!

 


Kompletní výsledky naleznete zde: http://sportsoft.cz/cs/zavod/overview/1725

TN.cz