Atletika Mistrovství světa

Bolt se na stovce rozloučil třetím místem. Závod ovládl Gatlin!

Usain Bolt
Usain Bolt

Jamajský atletický fenomén Usain Bolt získal při posledním individuálním startu na mistrovství světa bronzovou medaili v běhu na 100 metrů. Ve finále šampionátu v Londýně prohrál s Američany Justinem Gatlinem a Christianem Colemanem.

Třicetiletý Bolt, který se loučí se svou výjimečnou kariérou, zkompletoval svou medailovou sbírku ze světových šampionátů. K jedenácti zlatým a dvěma stříbrným medailím přidal nejúspěšnější atlet historie první bronz.

Světový rekordman měl ve finále stejně jako v rozběhu a semifinále špatný start a musel soupeře dotahovat. Časem 9,95 sekundy vyrovnal svůj nejlepší letošní výkon a zaostal o jednu setinu za jednadvacetiletým Colemanem, který drží maximum této sezony výkonem 9,82. Gatlin si vylepšil letošní maximum na 9,92 a stal se v 35 letech nejstarším mistrem světa na stovce. Titul na královské sprinterské trati vybojoval už v roce 2005 v Helsinkách, nyní se dočkal druhého.

Bolt by měl v Londýně běžet ještě štafetu na 4x100 metrů.