Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 5. 8. 2017
Atletika Mistrovství světa

Bolt se na stovce rozloučil třetím místem. Závod ovládl Gatlin!

Usain Bolt
Zdroj: Profimedia
Usain Bolt

Jamajský atletický fenomén Usain Bolt získal při posledním individuálním startu na mistrovství světa bronzovou medaili v běhu na 100 metrů. Ve finále šampionátu v Londýně prohrál s Američany Justinem Gatlinem a Christianem Colemanem.

Třicetiletý Bolt, který se loučí se svou výjimečnou kariérou, zkompletoval svou medailovou sbírku ze světových šampionátů. K jedenácti zlatým a dvěma stříbrným medailím přidal nejúspěšnější atlet historie první bronz.

 

Světový rekordman měl ve finále stejně jako v rozběhu a semifinále špatný start a musel soupeře dotahovat. Časem 9,95 sekundy vyrovnal svůj nejlepší letošní výkon a zaostal o jednu setinu za jednadvacetiletým Colemanem, který drží maximum této sezony výkonem 9,82. Gatlin si vylepšil letošní maximum na 9,92 a stal se v 35 letech nejstarším mistrem světa na stovce. Titul na královské sprinterské trati vybojoval už v roce 2005 v Helsinkách, nyní se dočkal druhého.

 

Bolt by měl v Londýně běžet ještě štafetu na 4x100 metrů.

ČTK TN.cz

Diskuze

6.8. | 12:23 novus
0
Náhlasit nevhodný komentář
Neni nadto, kdyz vse vyhraji Anglo-sassouni, a co natom ze vsichni jsou cerne barvy pleti...Rasove cisti...
6.8. | 09:19 novus
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Je to mistrovstvi sveta nebo mistrovstvi Afriky? Jak lip si zajistit metaly nez tim ze vyloucim nejlepsi atlety sveta a nadopovani Gatlinove tam porazi nadopovane Bolty?