Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 26. 5. 2017
Fotbal Evropská liga

United slavili, fanoušci Ajaxu házeli na "své" hráče sedačky! VIDEO

Fanoušci Ajaxu vytrhali po finále Evropské ligy sedadla
Zdroj: Profimedia
Fanoušci Ajaxu vytrhali po finále Evropské ligy sedadla

Vítězem letošního ročníku Evropské ligy se stal Manchester Untied a snad už každý fotbalový fanoušek ví, že díky tomu si zajistil automatickou účast v příštím ročníku soutěže Zlín. To není však všechno, co po se po finále stalo. Tak trochu zůstal opomenut Ajax Amsterdam, který v boji o cenou trofej prohrál. Fanoušci mu to neodpustili a na "své" hráče naházeli sedačky z tribun stadionu.

Dozvuky po letošním finále Evropské ligy stále ještě doznívají. Cennou trofej získal Manchester United, který ve finále porazil ve Stockholmu 2:0 Ajax Amsterdam. Oslavy anglického celku byly bouřlivé, naopak nizozemští fanoušci byli plní zmaru. Jejich frustraci odnesly sedadla na tribuně, které chuligáni vytrhali a házeli je na hrací plochu. 

 

 

Nejprve házeli příznivci Ajaxu na hrací plochu jen drobné předměty, jako kelímky a podobně. Poté jim to zřejmě bylo málo a začali vytrhávat sedadla. Těmi zasypali prostor před hrací plochou, některá sedadla dolétla až na trávník.

 

 

Fotbalisté Ajaxu však přiznali, že jejich soupeř vyhrál zaslouženě. "Prostě jsme nebyli dost dobří. Je to velmi obtížné, hrát proti takovým týmům," řekl po zápase kapitán Amsterdamu Davy Klaassen.

lju TN.cz