Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 15. 7. 2017
Kluby žebříček

Nejhodnotnější klub najdete v Texasu, United jsou třetí! Přehled

Manchester United
Zdroj: Profimedia

Real Madrid, Barcelona ani Manchester United. Deník Forbes opět sestavil žebříček nejhodnotnějších sportovních klubů a první místo opět patří dallaským Cowboys, zástupcům amerického fotbalu, s hodnotou asi 4,2 miliardy dolarů (95,95 miliardy korun). Stříbro přistálo baseballistům New Yorku Yankees (3,7) a top3 uzavírá fotbalový gigant Manchester United (3,69).

Průměrná návštěvnost v NFL přes 92 tisíc fanoušků, o rok zvedl Dallas svou hodnotu o pět procent. A to všechno i přes to, že v posledních letech se Kovbojům na hřišti příliš nedaří. V letošním play-off skončili hodně brzy a na v pořadí šestý titul čekají už přes 20 let. I tak jsou američtí fotbalisté Dallasu Cowboys nejhodnotnějším sportovním klubem na světě.

 

Novým fotbalovým králem je Manchester United. Ten nabyl v posledních letech na hodnotě a předstihl oba španělské velikány. Tradiční anglický klub získal hlavně svou přestupovou politikou. Minulý rok zboural přestupem Paula Pogby historický rekord.

 

Hodnotou americké kluby válcují Evropu. V desítce jsou pouze tři týmy ze starého kontinentu a navíc všechny tři jako zástupci fotbalu. Americký fotbal zastupují v žebříčku čtyři týmy, dva basketbalové a jeden baseballový.

 

1. Dallas Cowboys (americký fotbal) 4,2, 2. New York Yankees (baseball) 3,7, 3. Manchester United 3,69, 4. Barcelona 3,64, 5. Real Madrid (všechny fotbal) 3,58, 6. New England Patriots (americký fotbal) 3,4, 7. New York Knicks (basketbal) 3,3, 8. New York Giants 3,1, 9. San Francisco 49ers (oba americký fotbal) 3,00, 10. Los Angeles Lakers (basketbal) 3,00.
 

 

dm TN.cz