Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 18.5. 2017 10:45
bojuj fatální nehoda

Umělý spánek, kritický stav. Svět se bojí o motocyklového šampiona

Nicky Hayden
Zdroj: Profimedia
Nicky Hayden

Sympaťák ze světa MotoGP Nicky Hayden bojuje o život. Po středeční autonehodě je nadále v péči lékařského personálu. Jeho zranění jsou velmi vážná a odborníci se zároveň začínají bát, aby nebyl poškozený mozek...

Hayden vyrazil ve středu po obědě se skupinou přátel na kola. Volno trávil v Itálii po závodech seriálu superbiků, na okruhu v Rimini se mu sice příliš nedařilo, ale odvezl si ze druhého závodu víkendu aspoň 4 body za 12. místo.Jenže to vypadá, že to byl jeho poslední závod kariéry. Mistru světa prestižního seriálu MotoGP z roku 2006 se stala osudnou vyjížďka na kole. Čtrnáctičlenná skupinka cyklistů vyrazila na silnici a bohužel pak přišel střet s vozem peugeot.

 

Miles W/ the Mayor of Misano @denispazzaglini

Příspěvek sdílený Nicky Hayden (@nicky_hayden),


Na autě po střetu zůstalo hrozivě rozbité přední sklo, v příkopu pak policisté našli kolo rozpůlené na dva díly. Nickyho Haydena, který celou kariéru jezdil s číslem 69 odvezla sanita s výstražnými majáky do nemocnice v Rimini, ale hned po zjištění vážnosti zranění už startoval vrtulník směrem na specializovanou kliniku v Ceseně.

Nehoda Nickyho Haydena
Zdroj: Profimedia Nehoda Nickyho Haydena

Zatímco policie stále vyšetřuje důvody střetu, začali mít lékaři opravdové obavy. Podle nich Hayden má opravdu velmi těžká zranění hrudníku a hlavy a to měl možná trochu štěstí, že měl na hlavě přilbu. Motocyklový šampion má sice ještě několik zlomenin zad včetně pánevní a stehenní kosti, lékaři se ale nejvíce obávají o stav mozku.


Testy totiž naznačily, že po nárazu došlo k difuznímu otoku mozku a odborníci zvažují, zda vytvořit u motocyklového šampiona trhliny v lebce, aby dosáhli snížení pnutí. Poškození mozku by totiž mohlo být nejzávažnějším problémem celé léčby. Operaci ale ještě lékaři nemohou uskutečnit, protože Hayden je po nehodě hodně oslabený.

Nehoda Nickyho Haydena
Zdroj: Profimedia Nehoda Nickyho Haydena

Ve čtvrtek ráno už přiletěla do Itálie matka Rose Nickyho Haydena společně se starším bratrem Tomem. Fanoušci ale i samotní závodníci ze světa MotoG samozřejmě posílají na svých účtech přání a víru k uzdravení.

 

 

ram TN.cz