Aktualizováno 8.5. 2018 18:59
hokej MS 2018

Úleva pro Slováky! Na MS berou první výhru, přetlačili Rakousko

Radost hokejistů Slovenska

Hokejisté Slovenska porazili ve svém třetím zápase na mistrovství světa v Kodani Rakousko 4:2 a udrželi se ve hře o postup do čtvrtfinále. Aktuálně mají v tabulce skupiny A čtyři body, Rakušané dosud získali jen jeden bod.

V brance Slovenska se poprvé na turnaji objevil Rybár a zápas pro něj nezačal dobře. Již po 93 sekundách za jeho zády skončila střela Leblera, kterou nešťastně tečoval obránce Sekera.

Slováci se z nepříjemného momentu ale rychle oklepali a Haščák po rychlém protiútoku vyrovnal. Tým kanadského kouče Ramsayho si poté vytvořil převahu, gólově se však prosadil až ve 23. minutě krátce po návratu z trestné lavice po krásné Fehérváryho přihrávce Jurčo.

Před polovinou utkání zvýšil na 3:1 Jaroš, který využil menšího zaváhání brankáře Starkbauma. Rakušané, v jejichž sestavě byla poprvé i posila z NHL Raffl, si ale v závěru druhé třetiny vytvořili převahu a ve třetí části i snížili. Rybára překonal Schneider.

Přes zjevnou pasivitu nakonec Slováci výhru udrželi. Autorem poslední branky byl při rakouské power play Krištof, jehož střelu si za čáru srazil Zwerger.

VÝSLEDKY - skupina A:

Rakousko - Slovensko 2:4
Branky: 2. Lebler, 42. Schneider - 5. Haščák, 23. Jurčo, 26. Jaroš, 60. Krištof.

Korea - Lotyšsko 0:5
Branky: 12. Meija, 19. Keninš, 29. a 60. Roberts Bukarts, 42. Balcers.