Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 22. 11. 2016
dozvuky z ria načapali ho

Ukradl olympionikům výbavu a před policií se schoval pod postel!

Ben Ekumbo
Zdroj: Profimedia

Viceprezident Keňského olympijského výboru Ben Ekumbo je tedy pořádný proutek! V pondělí ho policie zatkla kvůli podezření z rozkrádání sporotvního vybavení, které bylo určéné pro keňské atlety na olympiádu v Riu.

Policisté zazvonili u Ekumbových dveří, ale ten dělal, že není doma. Když se dostali dovnitř, našli keňského funkcionáře schovaného pod postelí!

 

Všude okolo byly přitom krabice s běžeckými botami Nike a také spousta nerozbaleného oblečení od stejné značky. Světoznámý výrobce sportovního vybavení má s Keňou uzavřenou smlouvu, takže reprezentanti afrického státu nafasovali na olympiádu do Ria věci právě od něj.

 

 Okradl olympioniky o jejich vybavení VIDEO:

 

Při pohledu na byt zavalený krabicemi od bot a taškami narvanými sportovním vybavením s keňskou vlajkou zůstává otázkou, jestli sportovci vůbec nějaké věci před olympiádou dostali.

 

Zatčení pátého vysokého funkcionáře národního olympijského výboru po OH přišlo krátce poté, co se v médiích objevily detaily dosud nezveřejněné vyšetřovací zprávy o kontroverzních událostech týkajících se keňské výpravy v Riu. Podle ní funkcionáři zpronevěřili více než 20 milionů korun.

mm TN.cz