Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 9. 1. 2018
fotbal Zdravotní problémy

Na mou nemoc lidi dříve umírali, řekl Uhrin z Boleslavi

Dušan Uhrin mladší
Zdroj: profimedia.cz

Fotbalový trenér Dušan Uhrin mladší by loňský podzim nejraději zcela vymazal z paměti. Mladá Boleslav kráčela v lize od nezdaru k nezdaru, jeho samotného pak od sklonku listopadu trápila zákeřná nemoc, kvůli níž ani nemohl vést mužstvo. Co přesně mu bylo?

Uhrinův stav dlouho zahalovalo tajemství. Jasné snad bylo jen to, že nejde o žádnou prkotinu. Trápily ho totiž potíže aspiračního rázu, ze kterých se vyklubal zánět poplicnice. Přes měsíc tak Uhrin prakticky nemohl nic dělat!

"Je to hodně bolestivé a nikdy jsem se s tím nesetkal. Původně jsem si myslel, že mám infarkt nebo něco takového. Doktoři mě pak ale uklidnili," prozradil charismatický kouč v rozhovoru pro iSport.cz. Stonat prý začal zcela nečekaně. Zápal plic, jak tomu často bývá, tomu nepředcházel.


"Přišlo to najednou po tréninku. Dalo by se říct, že bolesti v hrudníku přišly z minuty na minutu. Ta bolest byla dost veliká. Nejdřív jsem nechtěl do nemocnice, ale po týdnu, co jsem byl na antibiotikách, se mě tu ujal primář na plicním oddělení u nás v Boleslavi. Nechal si mě v nemocnici asi pět dní, to bylo dobře. Musím mu poděkovat. Zhruba měsíc jsem nebyl v pořádku," zavzpomínal Uhrin, jemuž byl předepsán naprostý klid.

"Je vám tak špatně, že v klidu zkrátka jste. Byl jsem hned zadýchaný. Opravdu mi nebylo dobře. Ale teď už je to zase něco jiného, už se cítím líp," oddechl si syn kouče stříbrných fotbalistů z evropského šampionátu 1996. 


Do ideální kondice má však samozřejmě pořád daleko. "Ještě půjdu na kontrolu, takže nevím, jestli jsem úplně fit. Ale cítím se o hodně lépe. Bylo to na mě dlouhé, protože jsem dvacet let nemarodil, takže poprvé mě něco takhle dostalo. Musím říct, že to bylo docela těžké, protože dřív na tohle lidi umírali. Sám teď vím proč. Nyní je mi už ale dobře," konstatoval Uhrin.

fre TN.cz