Publikováno 27. 5. 2018
UFC Nova Sport 2

UFC v perfektním čase: Talent Till se doma hodlá porvat o špičku!

Darren Till
Zdroj: facebook
Darren Till

Po delší době navštíví UFC opět evropský kontinent. Tentokrát se ovšem podívá úplně poprvé do města, kde se zrodila britská skupina The Beatles nebo také na místo, odkud pochází finalista letošní fotbalové Ligy mistrů. Ano, dějištěm dnešního UFC je Liverpool a je to právě domácí Darren Till, kdo se postaral o vyprodání celé arény. Hlavní zápas však budí pozornost i za velkou louží a fanoušci špičkového postoje bude čekat v jeho zápase opravdu lahůdka, jelikož se postaví proti mistru karate.

V Liverpoolu oslavy po včerejším finále Ligy mistrů nevypukly, ale dnes dostanou místní jinou možnost slavit. Jejich rodák Darren Till se postaví ve svém životním zápase kariéry o 10 let staršímu a velezkušenému Stephenovi Thompsonovi. Jednu vadu na kráse tento zápas dostal již včera, jelikož Till nedokázal splnit váhový limit a převážil o 3,5 libry. 30% jeho výplaty tak poputuje na konto jeho soupeře, ale dobrou zprávou je, že zápas neruší.

 

Aby Darren Till dokázal všem, co v něj věří, že je budoucím šampionem, bude muset ukázat naprosto dokonalý výkon. Jednou se mu to povedlo a to, když minulý rok, ještě jako relativně neznámý zápasník, přejel v prvním kole Donalda „Cowboye“ Cerroneho. Od toho momentu se jeho jméno skloňuje například ve spojení možné budoucí hvězdy Anglie. Výhodu má především ve své velikosti a neuvěřitelně silnému boxu. Díky němu zlomil rychle Cerroneho a to už bojoval s tou nejvyšší špičkou v UFC. Sám o sobě Darren říká, že je polotěžká váha bojující ve welteru a to z něj dělá extrémně nebezpečného zápasníka.

 

 

Na druhé straně klece bude stát Stephen Thompson, jemuž se říká „Karate Kid“ nebo „Kapitán Amerika“. Tváří a vystupováním působí, že násilí je pro něj zakázané slovo, ale jak praví známé rčení: nesuď knihu podle obalu. Stephen je doslova odkojený kickboxer, který v tomto sportu dosáhl rekordu 57-0. Poté si našel další výzvu v podobě UFC a i zde to dotáhl až na vrchol, kde mimo jiné dvakrát bojoval se současným šampionem Woodleym, z čehož jednou to skončilo remízou. Perfektní načasování a neobvyklé pohyby z něj dělají nečitelnou záhadu, kterou je těžké dostat na zem. V postoji zatím každý zjistil, že Thompson je na opravdu jiné úrovni.

 

 

Sázkové kanceláře jsou podobně nerozhodné a šanci dávají oběma účastníkům hlavního zápasu. Po jejich posledních výkonech je těžké kohokoliv z nich vidět jinak, než se zvednutou rukou nahoře. Till má nicméně největší šance v prvních dvou kolech. Jeho výbušnost by měla postupně ztrácet na efektivitě. Naopak Thompson si již prošel třemi pětikolovými bitvami a nevypadal v nich nijak vyčerpaně. Práce s prostorem a rozložením svých sil z něj tudíž dělá velkého favorita, pokud zápas dojde k bodovým rozhodčím.

 

Na galavečeru, který startuje už v 19:00 na stanici Nova Sport 2, uvidíme i další známá jména. Neil Magny se postaví debutujícímu Craigu Whiteovi, kterého bez pochyb požene domácí publikum. Sympatie domácích má i bez pochyb mladý Arnold Allen, který má zatím v UFC bilanci 3-0 a trochu napětí do oktagonu přinese dvojice Jason Knight a věčný popichovač Makwan Amirkhani.

Lukáš Zduba TN.cz