Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 26.6. 2017 11:31
galavečer rychle hotovo

UFC v Oklahomě: Předčasný konec šlágru i konec bývalých hvězd!

UFC
Zdroj: reprofoto
Témata:

Galavečer v Oklahomě vybudovala jedna jediná událost. Potyčka mezi Michaelem Chiesou a Kevinem Leem na tiskové konferenci rázem udělala ze spíše průměrné akce, akci více než zajímavou. Podobné události u diváků vzbudí velkou vlnu nadšení a poté i očekávání, jak vše dopadne, až se pánové potkají v kleci.

Celý spor mezi Michaelem a Kevinem začal na tiskové konference. Michael tehdy neudržel nervy a po Kevinovi vyrazil, na což vzápětí musela reagovat ochranka. Tehdy mu ujeli nervy, ale slíbil, že v den zápasu bude mít vše pod kontrolou. Naopak Lee odhalil zjevnou slabinu, z čehož vycítil, že před jejich střetnutím máš již navrch.
 

Nikoho nepřekvapilo, že na pozdravení nedošlo. Bez ťuknutí se tedy vrátili do svých rohů. Hned na začátku se Chiesovi podařilo trefit levačkou dobrý úder a následně i Kevina dostat na zem. Chiesovou hlavní zbraní je právě boj na zemi, proto Kevin dobře věděl, co má dělat. Okamžitě se postavil i se soupeřem na zádech a provedl riskantní přepad, tak aby Michael z jeho zad spadl. To se i povedlo a od té chvíle převzal iniciativu Kevin.
 

Po řadě tvrdých úderů se Kevin dostával postupně do lepší pozice, dokud to neměl jen kousek ke škrcení. Zde přišel na řadu ovšem rozhodčí Mario Yamassaki, který aniž by viděl Micheala odklepat, tak zápas ukončil. Kontroverze je v tom, že Michael by nejspíše později odklepal, ale odebrat zápasníkovi možnost bojovat do poslední chvíle je v tomto sportu nefér. Sám prezident UFC, Dana White, se také obul do rozhodčího, stejně jako řada dalších zápasníků stojících za Chiesou.

 

Galavečer v Oklahomě se mohl stát i posledním vystoupením dvou bývalých UFC šampionů. BJ Penn je legenda a tento status mu již nikdo nevezme. I přesto stále pokračuje v tom, čemu zasvětil život a v 38ti letech se ještě nerozhodl pověsit rukavice na hřebík. Po dnešní těžké porážce to ale znovu zřejmě promyslí. Nikdo nechce vidět takovouto legendu prohrávat v řadě a snižovat si kvalitu svého jména.
 

Odlišný případ je Johny Hendricks. Po úspěšné sérii knokautu ve welteru dokázal získat i cenný pás. Ovšem i na něm se projevil zřejmě příchod dopingové kontroly USADA a od loňského roku to již není starý dobry Johny. V podstatě pravidelně není schopen navážit limit a ani v kleci jeho výkony diváky neohromí. Zde možná dojde i k zásahu UFC a bývalého šampiona uvolní pro jinou z organizací.


A zatímco dnes byly k vidění legendy a zkušení borci, tak 8. července se dočkáme korunovace nového vítěze show The Ultimate Fighter. A hned den na to nás čeká největší UFC galavečer letošního roku, tedy UFC 213 našlapané od prvního zápasu.
 

Lukáš Zduba TN.cz