Publikováno 5. 11. 2017
UFC Nejlepší galavečer?

Top galavečer UFC? Přepisovala se historie, 3 tituly měnily majitele!

Georges St-Pierre
Zdroj: YouTube.com

Galavečer s velkým „G“, tak přesně takto se zapíše do dějin dnešní UFC 217. Našlapaná startovka od začátku do konce slibovala velkou podívanou, ale o tom, co bylo k vidění se snad ani nikomu nezdálo. Výkony a příběhy překonaly vše, co jsme minimálně letos viděli a dost možná byl k vidění jeden z nejlepších galavečerů v celé historii UFC!

Kdo by po dnešním galavečeru nemiloval UFC? Ne vždy velká jména dostojí své pověsti, ale dnes ji většina z nich i překonala. Hned v prvním zápase se bývalý šampion Johny Hendricks postavil mladému talentu z Brazílie Paulovi Costovi. Costa již od pohledu vypadal mnohem silněji, svěžeji a odhodlaněji, což dokázal v druhém kole, kde bývalého šampiona doslova přejel kombinací kopů a spodních háků, z čehož Johnyho nakonec vysvobodil až rozhodčí.

 

 

Jediným zápasem, který došel na body, byla bitva na nohou mezi Stephenem Thompsonem a Jorgem Masvidalem. Na zem se podíval pouze dvakrát Jorge, a to když ho Stephen nachytal údery, z kterých se doslova posadil na zadek. Rychlost a neortodoxní pohyby tvrdého Kubánce opravdu frustrovaly. V zápasech to bývá on, kdo diktuje tempo a školí v boxu, jenže Stephen mu dal tentokrát tvrdou lekci. Bodové rozhodnutí tak bylo jednomyslné a Thompson se přidává do řady úzké špičky welterové divize.

 

Pokud byl dnes večer některý ze šampionů favoritem, byla to Joanna. Její postoj a obrana proti porazům měla na Rose stačit, jenže chyba lávky. Stalo se neočekávané a lidem začaly pomalu padat brady k zemi. Rose nejenže v postoji držela tempo, ale ona ho i udávala. A co víc, ve třetí minutě prvního kola poslala smrtící levý hák, který poslal šampionku k zemi a divoké tornádo úderů ji dokonce donutilo odklepat, i přesto, že ji ve stejný okamžik už zachránil rozhodčí. Po předání titulu byla Rose dojatá k slzám a vzkázala, že by ráda zavedla nový trend, a sice ukázat lidem, jak milí mohou zápasníci být. Budeme ji držet palce a to i Joanně, která se bude muset vypořádat s první porážkou v kariéře.

 

 

Poté přišel čas rivalů. Cody Garbrandt a TJ Dillashaw se nemohli dočkat, až se za nimi zabouchne vstup do klece a konečně si budou moci vše vyříkat. Očekávaně nedošlo ani na podání rukou a tak mohla akce začít. První kolo bylo vyrovnané, i když se TJ velmi dobře pohyboval, více toho natrefoval Cody a v posledních vteřinách svého bývalého kolegu poslal i k zemi, kde ho od předčasného konce zachránil konec kola. V druhém kole to již byla jiná písnička.

 

TJ začínal mít více ze hry a jedním kopem opravdu Codymu zamotal hlavu. Krátce poté přišel dobře mířený hák a bývalý přítel šel rázem k zemi. Rychlá salva úderů pak znamenala, že již druhý pás mění svého majitele a TJ se stal podruhé v kariéře UFC šampionem. Hned poté vyzval i Demetriouse Johnsona k super zápasu dvou šampionů. Příjme „Mighty Mouse“ výzvu?

 

 

Čtyři úchvatné zápasy za námi a diváky čekal zlatý hřeb večera. Návrat legendárního GSPho (Georgese St-Pierra) do boje o titul šampiona střední váhy proti Michaelu Bispingovi. Debut ve střední váze a především pak čtyřletá pauza znamenala velkou neznámou. Po pár minutách bylo vidět, že je GSP zpět a vede si skvěle. V prvním kole ani moc nepotřeboval svůj wrestling a dokázal sbírat body v postoji. Postupem času se již dostával do zápasu i Bisping.

 

Ve druhém kole si GSP připsal velký poraz, ale Michael ho ze spodu skvěle atakoval a přivodil mu dvě tržné rány, které jeho obličej změnily v rudou masku. I přes tuto nepříjemnost hvězda Kanady pokračovala až do třetího kola. Zpočátku to vypadalo, že GSPmu odchází síly, ale pak přišel pravý hák a Brit se ocitl na zemi. Tam se za ním GSP okamžitě vydal s náloží loktů a i přesto, že ty zápas neukončily, tak následný rear-naked-choke Bispinga doslova vypnul.

 

 

UFC 217 rezonuje u všech diváků ještě nyní. Co zápas, to výkony té nejvyšší možné kvality, a do historických knih se napsalo hned několika příběhů. Noví šampioni, tvrdé knokauty, návrat legendy, ale i slzy radosti a smutku. To vše bylo k vidění a příští týden kolotoč jménem UFC pokračuje.

Lukáš Zduba TN.cz