Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 15. 4. 2017
UFC Johnson vs. Reis

UFC: Překvapení roku nebo vyrovnání rekordu? Už dnes!

Demetrious Johnson
Zdroj: Profimedia

Velikonoce jsou sice až v pondělí, ale na pořádný výprask se můžete těšit již dnes, krátce po půlnoci. UFC totiž míří do Kansassu a Vy můžete být živě u toho se čtveřicí špičkových zápasů. Hlavní událostí bude titulový zápas v muší váze, kde vyzyvatel může připravit pro všechny diváky velmi překvapit!

Demetrious Johnson se stal synonymem pro komplexního bojovníka. V jeho stylu prakticky nenajdete slabinu. Porazy, submise, box nebo thajský styl, všechno tato "Neuvěřitelná myš",  jak zní v překladu jeho přezdívka, dokáže. Během posledních let dokázal dokonce porazit všechny větší jména ve své divizi a jen těžko se hledá další soupeř. O tento post, se ale již dlouho hlásí Wilson Reis. Brazilec, který strávil celou svou kariéru v USA, prohrál v muší váze jen jednou a bude hrozit především ze země.

 

Co je ale na Wilsonovi zajímavé, je to, že trénuje dlouhá léta s Dominickem Cruzem, neboli člověkem, který jako poslední dokázal na Demetriouse poznat. Jako zkušený analytik tedy Reisovi s celou přípravou pomáhal, a i přesto, že podle sázkových kanceláří toto bude pro šampiona procházka růžovým sadem, tak Wilson může vystrčit růžky. Pokud by šampion prohrál, jednalo by se o jedno z největších překvapení v historii a u toho nikdo nesmí chybět. V druhém případě Demetrious srovná rekord Andersona Silvy v počtu obhajob titulu a nesmazatelně se zapíše do historie UFC.

 

 

Titul bude pomyslně ve hře i v předcházejícím zápase. Michelle Waterson proti Rose Namajunas je považován za neoficiální rozřazovací duel, kde vítězka dostane šanci se ukázat proti šampionce Jedrzejczyk. Kromě společného cíle obě dámy porazily i hvězdu Paige VanZant, kde dokázaly i jejich umění na zemi. V postoji si bude ale více věřit zřejmě Rose, jelikož má delší rozpětí a její box se zápas od zápasu lepší. Ale Michelle se neříká „Karate kočka“ nadarmo, a pokud dostane příležitost, ráda předvede nějaký parádní karate kousek.

 

Další dva zápasy jsou ve stylu zkušenosti vs. mladá krev. Robert Whittaker ve svých 26letech stále překvapuje a nyní má vítěznou šňůru čítající již 6 výher. Po knokautu Dereka Brunsona v prvním kole potvrdil svoji pozici ve střední váze, ale test, který jej čeká dnes, bude daleko těžší. Jacaré Souza, brazilská legenda a jeden z nejnebezpečnějších zemařů v UFC si již brousí zuby. Pokud vás dostane Jacaré na zem, víte, že jste na tom velmi špatně. Z jeho sevření se dostane jen málokdo, což z něj činní hrozbu pro kohokoliv. Dokáže ale Whittaker se svou sílou legendu zastavit nebo si Jacaré dojde již pro druhou výhru v tomto roce?

 

Celou show pak otevře veterán a milovník divokých zápasů Jeremy Stephens. Mladý neporažený Brazilec Moicano se musí připravit na čisté peklo, jelikož to Jeremy svým soupeřům rád ordinuje. Jen těžko tedy hledat lepší otevírací zápas pro dnešní galavečer.

 

Show startuje dvě hodiny po dnešní půlnoci, a jak už jste zvyklí, opět živě a s českými komentátory.

 

Lukáš Zduba TN.cz