Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 29. 12. 2017
video fantastický zápas

UFC je blízko! Český bijec Denisa nadělil Švédovi krvavý knock-out!

Karl Alberktsson vs. Jiří Procházka
Zdroj: Twitter
Karl Alberktsson vs. Jiří Procházka

Jiří „Denisa“ Procházka má za sebou další fantastický zápas, který mu možná pomalu otevírá dvaře do UFC! V Rizinu knokautoval talentovaného Švéda Karla Albrektssona. Eliminační zápas měl rozhodnout, který z borců se postaví legendě Mirko Cro Copovi.

Švéd měl doposud na svém kontě pouze jednu prohru, zkušenosti ale mluvily ve prospěch českého bijce. „Denisa“ je známý především díky svému postoji. Bezpochyby je to jeho nejsilnější zbraň a většina jeho zápasů končí knokautem soupeře. Švéd naopak radši bojuje na zemi.


Už prognózy napovídaly tomu, že pokud by zápas došel na body, bylo by to velké překvapení. A nakonec opravdu skončil duel před limitem – a to drsně s krvavým šrámem pro vlasatého Seveřana.


Jenže začátek zápasu zas tak snadný nebyl. Alberktsson českého zápasníka dokázal dostat na zem, Procházku neustále tlačil a zasypával zápasníka z Brna těžkými údery. Jiří se ale skvěle bránil a výsledkem bylo i vykroucení se a následný návrat na nohy.


V postoji se opět „Denisa“ pokoušel prosadit svůj box a tvrdé kopy, ovšem Alberktsson opět dokázal prosadit svůj poraz a znovu byl Procházka v nesnázích. „Denisa“ naštěstí v posledních vteřinách kola zapnul režim všechno nebo nic. Švéd začal chytat jeden úder za druhým a tlak českého zápasníka pokračoval až do poslední vteřiny, kdy rozhodčí zápas ukončil.


Tuhý kořínek a schopnost otočit nepříznivě vyvíjející se zápas znamená další cenný skalp pro „Denisu“. Výhra je o to cennější, neboť vítěz zápasu by měl stanout tváří v tvář legendě MMA Mirko Cro Copovi. Jméno, které v jedné době patřilo společně s Fedorem Emelienkem mezi nejlepší těžké váhy na světě, by se také mohlo stát vstupenkou do prestižní organizace UFC.

 

Lukáš Zduba TN.cz